Lampe na plus w drugiej kolejce ACB.

Maciej Lampe zdobył czternaście punktów dla Caja Laboral Vitoria w meczu 2. kolejki hiszpańskiej ekstraklasy koszykarzy. Jego drużyna wygrała u siebie 90:70 z Cajasol Sewilla. Wraz z Argentyńczykiem Andresem Nocionim Polak był drugim strzelcem zespołu, po Amerykaninie Bradzie Olesonie (16 pkt). Przebywał na parkiecie blisko 26 minut, trafił cztery z dziesięciu rzutów za dwa, jedyny oddany za trzy punkty oraz trzy z czterech wolnych, miał także trzy zbiórki w obronie i asystę.

Były to jego pierwsze trafienia w tym sezonie w oficjalnym spotkaniu i pierwsze zwycięstwo Caja Laboral w rozgrywkach. Przed tygodniem w inauguracyjnym ligowym meczu (75:88 z CAI w Saragossie), wracający do zdrowia po kontuzji Lampe grał niespełna trzy minuty i miał dwie zbiórki, nie zdobywając żadnego punktu.

Thomas Kelati, drugi koszykarz z polskim paszportem w hiszpańskiej ACB, z powodu problemów zdrowotnych ponownie nie znalazł się w składzie Valencia Basket. Jego ekipa w niedzielę wygrała na wyjeździe 78:77 z UCAM Murcia.