Paul Graham daje awans nowej drużynie do EuroChallange.

CS GAZ METAN MEDIASPo porażce w pierwszym wyjazdowym spotkaniu (67:69), zwycięsko wyszli z potyczki z Uralem Ekaterinburg koszykarze Mistrza Rumunii, Gaz Metan Medias. W składzie drugiej ekipy goszczą dwaj byli zawodnicy Śląska Wrocław, Paul Graham i Aleksander Mladenović.

28-letni Serb po bardzo słabym występie w pierwszym spotkaniu (0/5 z gry i bez punktów) odkupił się zdobywając dla swojego nowego zespołu 12pkt (5/6 z gry) i 4 zbiórki.  Z jeszcze lepszej strony zaprezentował się rok młodszy, Amerykanin.

W bardzo podobnym stylu do Mladenovića i równie nieskutecznie pokazał się Graham w pierwszym spotkaniu obu drużyn. Wówczas zakończył on spotkanie z jednym celnym trafieniem przy siedmiu próbach, w dorobku zapisując również 3 asysty i 3 straty.

Rewanż na swoim parkiecie wziął z nawiązką i stanął na wysokości zadania, jako lider Gaz Metanu Medias. Były obrońca Śląska okazał się graczem numer jeden drugiej potyczki zapewniając swojej drużynie wygraną oraz pieczętując awans ekipy do fazy grupowej rozgrywek EuroChallange.

Graham nie tylko zdobył 26 oczek, na bardzo dobrej skuteczności z pola (9/13) ale również na 5 sekund przed końcem meczu przypieczętował wygraną rumuńskiej drużyny (97:92) dwoma celnymi rzutami wolnymi.

Teraz, obaj znani z PLK gracze, będę mieli okazję sprawdzić swoje możliwości na międzynarodowej arenie.

Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *