Wygrane Czyża i Ignerskiego na otwarcie sezonu we Włoszech.

Od wygranych rozpoczęli zmagania we włoskiej LegaA dwaj reprezentanci Polski – Olek Czyż i Michał Ignerski. Dla Czyża mecz we włoskiej ekstraklasie był zawodowym debiutem. Z kolei pierwszy mecz dla Ignerskiego znaczył tyle co powrót do ligi włoskiej.

Olek Czyż spędził na parkiecie  barwach Virtusu Rzym 21 minut, podczas których zanotował 8 pkt i 6zb, trafiając 4 z 8 rzutów z pola gry. Rzymska drużyna Polaka ograła Scavolini Banca Marche (75:71), a na sukces złożyły się również zdobycze Ganiego Lawala (9pkt i 4zb) i Phila Gossa (9pkt i 3zb).

Banco di Sardegna Michała Ignerskiego ograło Angellico Biella (79:67). Nasz kadrowicz trafił wszystkie 4 próby rzutów za dwa punkty oraz spudłował trzy próby zza łuku, kończąc spotkanie z 8pkt i 7zb na koncie. Michał rozegrał 17 minut spotkania i podobnie do Olka zaczął je w pierwszej piątce.

We wtorek swój sezon rozpocznie 3 reprezentant Polski, Szymon Szewczyk.

Woy

Kibic NBA spod znaku Chicago Bulls od 1992 roku. Fan Magica Johnsona i Scottiego Pippena. W PLK na bieżąco śledzący wydarzenia od 1991 roku, fan Rajmondsa Miglinieksa i Josepha McNaulla. Chętnie dzielący się najświeższymi nowinkami oraz historycznymi wydarzeniami, które miał okazję oglądać. Pasjonat statystyk i cyferek. Koszykówkę ogląda na każdym poziomie; od NBA do PLK.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przeczytaj poprzedni wpis:
Duża wpadka Śląska na otwarcie sezonu..

Murowany kandydat do ekstraklasowego awansu, I-ligowy Śląsk Wrocław - prowadzony przez Tomasza Jankowskiego - od dużej wpadki, rozpoczął nowy sezon...

Zamknij