Zbigniew Białek na celowniku Polpharmy.

Wydawało się, że transfer Christiana Polka będzie ostatnim w szeregach zdobywcy Superpucharu Polski z 2011 roku. Tymczasem do drużyny Wojciecha Kamińskiego dołączył ex zawodnik Czarnych Słupsk i niedoszły podkoszowy Śląska Wrocław, Zbigniew Białek.

Przez następny miesiąc odbędzie on testy w zespole Polpharmy Starogard Gdański, a w ekipie Wojciecha Kamińskiego ma w tym czasie zastąpić Aleksandra Lichodzijewskiego, któremu odnowiła się kontuzja. To już drugi przypadek z urazem zawodnika Farmaceutów, która zakłóciła ich przygotowania do nowego sezonu. Wcześniej kontuzji w sparingach nabawiał się – szykowany na pierwszego rozgrywającego – Jawan Carter.

Wracając do Białka, na przestrzeni ostatniego sezonu dla Energi Czarnych Słupsk, notował on średnie 6,8 punktu i 4,4 zbiórki. Niestety w Słupsku rozpoczęto kolejne przygotowania do nowego sezonu od przemeblowania składu i zmiany pierwszego trenera, a Marius Linartas nie widział 30-latka w swoim autorskim składzie. Jak się okazało, podobnie do Roberta Skibniewskiego, Piotra Niedźwiedzkiego oraz Marcina Stefańskiego nie dane też mu było – mimo podpisanego kontraktu – rozegrać jednego meczu w barwach Śląska Wrocław, z którym miał podpisany już kontrakt (powód – nie otrzymanie licencji)..

Nowy nabytek Kociewskich Diabłów zadebiutuje w składzie Farmaceutów w sobotnim spotkaniu z Treflem Sopot.

Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *