Trefl z nowym centrem

Trefl Sopot pozyskał kolejnego zawodnika i tym samym zamknął budowę składu na nowy sezon. Do tej pory w drużynie wicemistrzów Polski jedynym centrem był Sime Spralja. Teraz Chorwat zyskał zmiennika. Klub z pólnocnej części naszego kraju podpisał kontrakt z Kurtem Looby. Zawodnik ma 28 lat i mierzy 208 centymetrów wzrostu. Pochodzi z wysp na Morzu Karaibskim, a oprócz pozycji centra może również występować jako silny skrzydłowy.

Kurt Looby bardzo późno zabrał się za koszykówkę. Dorastając grał w piłkę nożną. Ta bardzo ciekawa dyscyplina sportu zainteresowała gracza dopiero, gdy trafił do Tyler Junior College w Texasie. Dobra gra w barwach tej drużyny zaowocowała stypendium na Uniwersytecie Iowa. Po zakończeniu swojej edukacji wylądował w zespołach z D-League. W najlepszych momentach swojej kariery notował wtedy 6.8 punktów, 9 zbiórek oraz 4 bloki. Kolejnym przystaniem w karierze Looby’ego były drużyny z Portoryko.

Wreszcie w sezonie 2010/2011 podpisał kontrakt z greckim Peristeri Ateny. Jego statystyki wynosiły 6.5 punktów, 7 zbiórek oraz 1.1 bloków. Na kolejny rok przeniósł się do Niemiec, czyli jakby nie patrzeć, coraz bliżej Polski. Nowym pracodawcą Kurta Looby’ego został klub Neckar Riesen Ludwigsburg. W lidze BBL notował średnio na mecz 7 punktów, 5.3 zbiórki oraz 1.6 bloków w 19 minut gry.

Co Looby może zaoferować swojej nowej drużynie? Wirtuozem ataku na pewno nie jest i rekordów punktowych na pewno nie można jego oczekiwać. Siłą tego gracza jest zabezpieczenie tablicy oraz straszenie blokami. Właśnie ze względu na umiejętności defensywne trener Zan Tabak zdecydował się na tego gracza.

Pin It

1 komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *