Trefl sprowadził rezerwowego rozgrywającego.

To już ostatnie wzmocnienie sopockiej drużyny, wicemistrzów Polski. Jak podaje serwis SportoweFakty.pl Trefl Sopot znalazł zmiennika dla rozgrywającego Franka Turnera. Rezerwowym playmakerem nowo budowanej ekipy Żana Tabaka będzie filigranowy – 173cm wzrostu – obrońca Maurice Acker. Co ciekawe, obaj nowi rozgrywający wicemistrzów Polski mają w swojej karierze występy na parkietach ligi holenderskiej.

Debiutant w naszej lidze to absolwent amerykańskiej uczelni Marquette, a swoje koszykarskie szlify zdobywał m.in. w lidze NBDL czy w Ameryce Południowej, a konkretnie w Wenezueli. W poprzednim sezonie reprezentował barwy Magixx Nijmegen i był on pierwszym playmakerem drużyny notując średnie 14pkt (8. strzelec ligi)  i 3,1as. (3. podający Eredivisie).

25-letni rozgrywający, tym samym stworzy duet najniższych jedynek w lidze z Turnerem (178cm) i będzie miał ciężkie zadanie wraz ze swoim znajomym z Holandii, zastąpienia Łukasza Koszarka. Dla przypomnienia w poprzednich rozgrywkach, najniższym rozgrywającym w PLK był Josh Miller (170cm) z Siarki Tarnobrzeg. Teraz ta rola przypadła słynącemu z szybkości i lubującemu się w podkoszowych penetracjach Ackerowi.  Zatrudnienie Ackera pozwoli na powrót na swoją nominalną pozycję, Michałowi Michalakowi, który przez większość okresu przygotowawczego dzielił pozycję jedynki z Amerykaninem. Debiut nowego gracza Trefla już w najbliższą środę, w meczu o Superpuchar.

Pin It

4 komentarze/y

  1. wygląda na to ,że to ostatni transfer Łukaszu, bo na więcej z naszych informacji budżet nie pozwala. ale oczywiście ryzyko omylności jest po naszej stronie i nie mówię ,że nie znajdą się środki na nowego centra.

  2. aaa no spoko, szkoda bo ktos pod kosz jako starter i bylby konkretny sklad tak to troche mi brakuje ognia pod koszem no ale oby byla walka do ostatnich minut chociaz:)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *