Grał w Gwiezdnych Wojnach i zagra w Asseco-Prokomie.

Australijczyk Julian Khazzouh to najnowszy nabytek na pozycje podkoszowe sterników mistrza Polski, Asseco Prokom Gdynia. Khazzouh ma 26 lat, 209 cm wzrostu, a ostatni sezon spędził w Australii, w drużynie Sydney Kings. Co ciekawe, w 2005 roku zagrał on w trzeciej części Gwiezdnych Wojen – Zemsta Sithów. Wcielił się w postać… wojownika Wookiee.

Khazzouh w lipcu starał się o angaż do najlepszej ligi świata NBA, a w barwach Los Angeles Lakers rozegrał 3 mecze. Jego średnie z tego okresu to: 8.0 pkt. i 4.0 zb. Gra w Europie do żadna dla niego nowość, bo wcześniej miał on okazję zaprezentować się na Starym Kontynencie, a konkretnie w ligach: w Holandii i w Izraelu. Swoją sportową karierę rozpoczynał jednak on od futbolu australijskiego, potocznie zwanego „Footy” (odmiana rugby i amerykańskiego futbolu).

Khazzouh parafował z Asseco Prokomem trzyletnią umowę, z możliwością rozwiązania po każdym z kolejnych sezonów. Kolejne ruchy Mistrzów Polski to obsada pozycji centra i rzucającego obrońcy. Po Drew Viney’u to drugi, nowy zagraniczny zawodnik klubu z Trójmiasta.

Khazzouh miniony sezon spędził w rodzinnej Australii i w drużynie Kings, notując w 26 spotkaniach średnie: 16.4pkt, 10.8zb, 1.7as, 2.1blk.

Woy

Kibic NBA spod znaku Chicago Bulls od 1992 roku. Fan Magica Johnsona i Scottiego Pippena. W PLK na bieżąco śledzący wydarzenia od 1991 roku, fan Rajmondsa Miglinieksa i Josepha McNaulla. Chętnie dzielący się najświeższymi nowinkami oraz historycznymi wydarzeniami, które miał okazję oglądać. Pasjonat statystyk i cyferek. Koszykówkę ogląda na każdym poziomie; od NBA do PLK.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przeczytaj poprzedni wpis:
Jarosław Mokros nowym zawodnikiem w Starcie.

Jarosław Mokros (22lata i 198cm wzrostu) dołączy do Startu Gdynia, w którym znalazło się już miejsce dla kilku jego kolegów z AZS...

Zamknij