Kikowski blisko pierwszoligowego Śląska.

Ekipa Tomasza Jankowskiego pozyskała tego lata już kilku solidnych zawodników z ekstraklasowym doświadczeniem. Kilka nazwisk ma spełnić cel klubu – awans do ekstraklasy. Wg nieoficjalnych doniesień z Dolnego Śląska, bardzo blisko podpisu pod kontraktem z wrocławską drużyną, jest były reprezentant Polski, Paweł Kikowski.

W ostatnich tygodniach z ekipą z Dolnego Śląska umowami związali się dobrze znani w PLK zawodnicy jak Marcin Flieger (ex Zastal), Tomasz Ochońko (Stal Ostrów, Polpharma, PBG Basket Poznań, Polonia), Krzysztof Sulima (ŁKS) oraz Łukasz Diduszko (Kotwica Kołobrzeg, AZS Koszalin). W drużynie są również dwaj inni doświadczeni zawodnicy jak Radosław Hyży i Adrian Mroczek. Więcej ognia zespołowi Tomasza Jankowskiego ma dodać tytułowy Kikowski.

Popularny Kiko trafiłby do Wrocławia po sezonie rozegranym w barwach Czarnych Słupsk. Dla nich notował on średnie 6.3 pkt i 1.9zb. Wcześniej reprezentant Polski (w latach 2006-2010) występował w barwach Trefla Sopot przez jeden sezon.  Paweł ma również za sobą karierę w Kotwicy Kołobrzeg i Polpaku Świecie.

26-letni obrońca/skrzydłowy ma też w swojej karierze epizod w ekipie wicemistrza Słowenii, Unionu Olimpii Ljubljana. Z nią obok srebrnego medalu Mistrzostw Słowenii zdobył Puchar Słowenii. Jego gra na Bałkanach ograniczała się tylko i wyłącznie do ról zadaniowych czy rezerwowego. Warto przypomnieć, iż zanim on wyruszył w pogonii za większą karierą na południe Europy, uważany był za duży talent młodego pokolenia.

Teraz natomiast postara się o odbudowę formy – jeśli porozumie się w sprawach kontraktowych z wrocławskim klubem. Zawodnik ma na swoim koncie 2 występy w Meczu Gwiazd PLK.

Woy

Kibic NBA spod znaku Chicago Bulls od 1992 roku. Fan Magica Johnsona i Scottiego Pippena. W PLK na bieżąco śledzący wydarzenia od 1991 roku, fan Rajmondsa Miglinieksa i Josepha McNaulla. Chętnie dzielący się najświeższymi nowinkami oraz historycznymi wydarzeniami, które miał okazję oglądać. Pasjonat statystyk i cyferek. Koszykówkę ogląda na każdym poziomie; od NBA do PLK.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przeczytaj poprzedni wpis:
Byłe gwiazdy PLK podbijają ligę turecką.

W Bandirma Kirmizi występował do niedawna ex środkowy Anwilu, Paul Miller. W Erdemisporze swój kolejny turecki sezon rozgrywa były playmaker...

Zamknij