Czyż wybiera się do Włoch.

Olek Czyż przez ostatnie kilka lat występował w akademickiej lidze NCAA, a teraz zmienia klimat na europejski.. Nasz rodak walczył ostatnio o angaż w NBA i próbował przekonać do siebie działaczy Chicago Bulls podczas spotkań ligi letniej. Jego nazwisko tkwiło również na liście życzeń Asseco Prokomu Gdynia, jednak jak mówili sternicy klubu, nie był on dla nich priorytetem.

22-letni Czyż przez dwa lata był związany ze słynnym akademickim zespołem z uczelni Duke. Następne dwa sezony występował w drużynie uniwersytetu Nevada (w lidze NCAA1), gdzie należał do czołowych postaci zespołu, rozgrywając 58 spotkań ze średnimi: 13.2 pkt i 6,2 zb. Teraz trafi na Półwysep Apeniński i będzie obok Szymona Szewczyka, drugim Polakiem w Lega A.

Parę tygodni wstecz skrzydłowy starał się o angaż w Chicago Bulls, pokazując swoje umiejętności podczas Summer League. Nie zdołał on jednak wywrzeć na sternikach 6-krotnych Mistrzów NBA wielkiego wrażenia, a jego statystyki nie były imponujące.

Ostatecznie 22-latek zdecydował się na granie we Włoszech, a wg miejscowych mediów Czyż rozpocznie karierę zawodową w zespole Acea Virtus Roma. Zatem marzenia o Wietrznym Mieście zamieni na realia w Wiecznym Mieście;-) Obecnie w Acei Virtusie trwa mocne wietrzenie składu po  bardzo nieudanym sezonie. Team bowiem nie zdołał awansować do play off i znalazł się poza czołową ósemką ligi włoskiej.

Pin It

1 komentarz

  1. „…będzie obok Szymona Szewczyka, drugim Polakiem w Lega A.” powinno być : będzie obok Szymona Szewczyka i Michała Ignerskiego trzecim Polakiem w Lega A.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *