Jeff Robinson nowym graczem AZS-u Koszalin.

Po polskich transferach dobrze znanych nam graczy, przyszła pora na amerykańskie wzmocnienia Akademików. Po wyborze Pawła Leończyka i Łukasza Wiśniewskiego zespół zasilił 24-letni Jeff Robinson, który parafował jednoroczną umowę z AZS-em.  Mogący występować na pozycji numer 3 i 4 zawodnik, to absolwent Seton Hall, tej samej uczelni, z którą związany był John Allen (ex Anwil Włocławek). W przeszłości Robinson był też związany z bardziej renomowaną uczelnią, Memphis, pod okiem doskonałego szkoleniowca, Johna Calipariego (prowadzi kadrę Dominikany, był w NBA z New Jersey Nets, a spod jego ręki wyszedł Derrick Rose oraz Tyreke Evans).

W ostatnim roku – 2010-11 – dla Seton Hall, gracz combo notował średnio 12.2 pkt na mecz przy 45% skuteczności z pola gry. W ostatnim roku podjął on się zawodowstwa, próbując swych sił w ekstraklasie austriackiej. Dla Panter z Furstenfeld rzucał 15.5 pkt w meczu, przy 7 zbiórkach oraz trafiając z 36% skutecznością na dalekim dystansie. Jego zespół odpadł na etapie pierwszej rundy play offs (2-3) po walce z późniejszym mistrzem ligi Xion Dukes. Wraz z nim występował tam inny absolwent Seton Hall, Stain Gaines.

Amerykanin pojawi się w Koszalinie dziś wieczorem lub jutro rano. Na pewno ma on potencjał na bycie liderem swojego nowego klubu. Zobaczymy jak jego umiejętności wykorzysta Teo Cizmić.

Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *