Bobby Brown, ex rozgrywający Mistrzów Polski, zmienia klub.

Czołowy strzelec Bundesligi zakończonego sezonu, były zawodnik Asseco Prokomu Gdynia, Bobby Brown obrał kierunek włoski. 28-letni obrońca, który notował średnie 16.9pkt, 4.7as i 2.2zb, zdecydował się na zmianę klubu z EWE-Baskets Oldenburg na Montepaschi Siena.

Brown ma na koncie występy w lidze NBA i drużynach: New Orleans Hornets, Los Angeles Clippers, Sacramento Kings oraz Minnesota Timberwolves. Następnie zdecydował się na kontynuację kariery i częstszą grę na Starym Kontynencie.

Stąd też występy w solidnych europejskich firmach, w których odgrywał ważną rolę jak: Alba Berlin, Asseco-Prokom czy Aris Saloniki. Podczas ostatniego roku w Niemczech nie udało mu się jednak wprowadzić EWE-Baskets do play offs a w drużynę postanowiono przebudować. Skorzystał nam tym m.in. Konrad Wysocki, odchodzący z Turowa Zgorzelec.

W poprzednim tygodniu, Brown zaimponował fanom koszykówki, rzucając 14x za trzy punkty i bijąc punktowy rekord Kobego Bryanta (z 43 na 48) w rozgrywkach Drew League. Starał się też o ponowny angaż w NBA i grał w lidze letniej dla Toronto Raptors (ostatecznie postawili na Johna Lucasa III, ex gracza Bulls). Teraz postara się zastąpić doskonale znanego nam z Euroligi, przechodzącego do Fenerbahce Stambuł byłego lidera drużyny, Macedończyka, Bo McCalebba. Przed graczem wielkie wyzwanie!

Na koniec dodajmy, iż swego czasu Brown nie znalazł uznania w oczach Tomasa Pacersa, mimo faktu bicia punktowych rekordów w jednej połowie czy asyst w meczach PLK.

Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *