John Turek odchodzi z Trefla.

To już jest pewna i potwierdzona informacja. Jak podał koszykarski serwis Eurobasket, środkowy wicemistrza Polski, John Turek, opuszcza szeregi trójmiejskiej drużyny. Tym samym powraca on do niemieckiej Bundesligi.

foto: Piotr Pędziszewski

W ostatnim czasie jest to dość popularny kierunek, który obierają gracze z przeszłością w PLK. Kilka dni temu pisaliśmy o zainteresowaniu osobą Davida Logana (ostatecznie wylądował w Maccabi) ze strony Brose Baskets, a swoje talenty do Niemiec przeniósł również Harding Nana ( New Yorker Phantom).

Turek w Polsce dwukrotnie otarł się o Mistrzostwo Polski, zdobywając srebrny medal. Pierwszą jego przygodą były występy w Turowie Zgorzelec, w sezonie 2008/09.  To własnie po niej zaliczył Najlepszy środkowy PLK poprzednich rozgrywek, kolejny etap kariery, w niemieckim Phoenix Hagen (12.4 pkt i 6.6 zb na mecz; 15msc w rozgrywkach dla Hagen).  Tym razem wybrał on niżej notowaną drużynę z Ludwigsburga (16 msc).

W ostatnim sezonie Amerykanin, który napomknął o chęci posiadania polskiego paszportu, podniósł swoje średnie do 14.1 pkt i 7.4 zb. Niestety nie dały one w play offs, złotego medalu jego dawnej druzynie, Treflowi Sopot.

Na kogo teraz postawi klub z Trójmiasta, by godnie zastąpić Turka?

Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *