Ex gracz Polpaku zmienia klub i klimat na turecki.

Bobby Dixon, zawodnik którego do polski sprowadził obecny szkoleniowiec Stelmetu Zielona Góra – Mihailo Uvalin – zmienia otoczenie. Po przygodzie we francuskim Dijon (występował tam niegdyś Radosław Hyży) przenosi swoje talenty do ligi tureckiej.

Dwa dni temu informowaliśmy o zmianie klubowych barw przez Michaela Wrighta. W Turcji z roku na rok przybywa wartościowych i zagranicznych graczy – przez co również podnosi się poziom rozgrywek – a kolejnym nabytkiem ligi stał się Dixon..

Filigranowy rozgrywający (178cm, 29 lat) notował we francuskiej ProA średnie na poziomie 12.4pkt, 5.1 as i 4.1 zb. Teraz zasili szeregi Pinaru Karisiyaka. Oprócz JDA Dijon, Dixon wcześniej reprezentował barwy klubów z Le Mans, Lyonu, Saint-Etienne i Gravelines, grając m.in. w Eurolidze i EuroCup. Jego nowy pracodawca to 6 siła ligi tureckiej, z bilansem poprzedniego sezonu 19-11 (odpadli w pierwszej rundzie play offs).

Dixon w sezonie 2007-2008 reprezentował barwy Polpaku Świecie, prowadząc team trenera Uvalina do półfinału MP. Wówczas notował on średnie 16pkt, 7as, 5zb. W pamięci kibiców został do dziś występ Bobby’ego przeciwko Polonii Warszawa; triple double na poziomie 23pkt,14as,11zb.

Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *