ME U16: Nie podołaliśmy Grecji

W pierwszym meczu odbywających się na Litwie i Łotwie Mistrzostw Europy do lat 16 Polska kadra złożona z zawodników roczników ’96 i ’97 przegrała z reprezentacją Grecji 63-75. Najlepszym graczem naszej drużyny w tym meczu był rozgrywający Kamil Zywert. W kolejnych spotkaniach Polacy zmierzą się z Francją i Czechami.

Polacy w tym spotkaniu prowadzili tylko raz przez pierwszą minutę meczu. Później Grecy odskoczyli już po pierwszej kwarcie prowadząc 9 punktami. Pomimo próby pościgu w końcówce spotkania zabrakło im już czasu, aby zniwelować tak dużą stratę. Naszych rywali do zwycięstwa poprowadził 15-letni Vasileios Charalampopoulos, który zdobył 17 punktów i miał 8 zbiórek.

Grecy przede wszystkim zatrzymali nas na bardzo słabej skuteczności. Trafialiśmy w tym meczu zaledwie 34% rzutów z gry. Dobra defensywa naszych rywali przejawiła się też w 6 blokach jakie dostali nasi zawodnicy. Grecy wysoko pokonali nas też w punktach zdobywanych z pomalowanego skąd zdobyli 38 punktów przy naszych tylko 26. W pozostałych elementach statystyki były wyrównane.

Liderem naszego zespołu był Kamil Zywert, który zdobył 15 punktów, 4 zbiórki, 5 asyst i 4 przechwyty. Jego brat bliźniak Marek dołożył 11 punktów, 5 zbiórek i 4 asysty.  Bardzo dobrze zagrał też Artur Włodarczyk, który zdobył 15 punktów miał 3 przechwyty i 3 straty. W walce na deskach najlepiej spisywał się Grzegorz Kulka, który uzbierał 11 zbiórek, ale miał też tylko 2 celne z 9 rzutów i aż 5 strat.

Polska – Grecja 63-57

Polska: Kamil Zywert 15 (4 zb, 5 ast, 4 prz), Artur Włodarczyk 15 (3 prz, 3 str), Marek Zywert 11 (5 zb, 4 ast), Mateusz Stawiak 9 (4 zb), Grzegorz Kulka 6 (11 zb, 5 str), Filip Pruefer 5 (6 zb), Michał Marek 2, Igor Wadowski 0 (4 zb), Wojciech Jakubiak 0, Mateusz Fatz 0, Jakub Nizoł 0