Kemzura może poprowadzić Asseco

Jak donosi trójmiejski oddział Gazety Wyborczej trener reprezentacji Litwy Kestutis Kemzura może w przyszłym sezonie poprowadzić zespół Asseco Prokom Gdynia. Według doniesień umowa ma zostać podpisana w ciągu najbliższych dni.

Jeżeli umowa dojdzie do skutku to będzie absolutny hit w PLK. Kemzura jest od 2009 roku pierwszym trenerem reprezentacji Litwy. Zdobył z nią brązowy medal na Mistrzostwach Świata w 2010 roku i 5 miejsce na Eurobaskecie rok później. Wcześniej trenował także reprezentację Łotwy.

Kemzura pracę szkoleniowca rozpoczął jako asystent w Besiktasu Stambuł w sezonie 2001-02. Później był asystentem w Lietuvos Rytas Wilno, a po roku awansował na stanowisko głównego trenera. W sezonie 2004-05 przeniósł się do Dynama St. Petersburg,  gdzie był asystentem Davida Blatta. Kolejne dwa lata spędził z Blattem w Benettonie Treviso. Później w latach 2007-09 samodzielnie prowadził Chimki Moskwa i w sezonie 2009-10 Lokomotiw Kubań.

We wszystkich klubach, w których dotychczas pracował odnosił sukcesy. W samodzielnej pracy poprowadził Lietuvos Rytas do wicemistrzostwa Litwy i ćwierćfinału Pucharu ULEB. Z Chimkami również sięgnął po wicemistrzostwo w rosyjskiej Superlidze. Ponadto wygrał Puchar Rosji i dotarł do finałów EuroCup i Ligi VTB. W ostatniej pracy klubowej doprowadził Lokomotiw Kubań do ćwierćfinału play-off Superligi.

 

Pin It

3 komentarze/y

    • Dopóki umowa nie jest podpisana i oficjalnie potwierdzona nie można być niczego na 100% pewnym 😉

    • Napisaliśmy,że wg nieoficjalnych informacji oraz ,że klub uzgodnił warunki umowy.zadecydowały pewnie kwestie finansowe

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *