Koniec koszykówki w Kołobrzegu – Kotwica nie zagra w PLK!

Szokujące wieści dotarły z Kołobrzegu – w związku z trudnościami finansowymi i możliwymi kłopotami z płynnością klub Kotwica Kołobrzeg w przyszłym sezonie nie wystąpi w rozgrywkach Tauron Basket Ligi!
O decyzji tej poinformował przed południem prezes klubu,  Stanisław Trojanowki. Nieoficjalnie mówi się, że decyzja o wycofaniu z rozgrywek została podjęta wczoraj podczas posiedzenie klubowego radnych Platformy Obywatelskiej.

Niestety, ale chyba nic z tego...

W praktyce oznacza to tyle, że w najlepszym razie Kotwica będzie mogła uczestniczyć co najwyżej w rozgrywkach III ligi, bo terminy zgłaszania się po dziką kartę w I oraz II lidze minęły. Wszystko wskazuje więc na to, że to koniec funkcjonowania drużyny. Zawodnicy, którzy mieli jeszcze ważne kontrakty z drużyną lub niedawno je podpisali, będą musieli szukać nowego pracodawcy. Do wzięcia jest kilku naprawdę niezłych graczy, z Darrellem Harrisem i Tomaszem Kęsickim na czele.

Po ŁKS-ie Łódź, PBG Poznań i Politechnice Warszawskiej to kolejny klub z minionego sezonu, który zrezygnował z gry w TBL.
Wciąż nie wiadomo, ile zespołów tak naprawdę przystąpi do nowych rozgrywek.
Wkrótce więcej informacji na ten temat.

Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *