European Hot News 9.07.12

Wbrew pozorom ruch transferowy w ostatnim czasie nie wzmógł się tylko za oceanem. Także kluby z Europy nie próżnują w angażowaniu nowych graczy, powiększaniu swoich składów i budowaniu całkiem nowych ekip mogących z powodzeniem walczyć na wielu frontach. Dla klubów z Euroligi najważniejszym zadaniem jest obalenie świeżo upieczonego mistrza, czyli Olympiakosu Pireus. W tym celu dokonywane są właśnie kolejne roszady w składach.

  • Olympiakos Pireus pozostawił w składzie na przyszły sezon Acie’go Lawa. W kontrakcie Amerykanina znalazł się jednak zapis o tym, że może on opuścić Pireus, o ile dostanie ofertę z NBA przed 25 lipca. Law zeszły sezon rozpoczął w Partizanie, a do Olympiakosu przeniósł się w połowie rozgrywek. Między innymi to dzięki niemu Grekom udało się wygrać Euroligę i odzyskać krajowy tytuł od Panathinaikosu.
  • W tym samym klubie doszło również do roszady na stanowisku głównego trenera. Autora ostatnich sukcesów Olympiakosu – Dusana Ivkovicia zastąpi Giorgios Bartzokas. Do tej pory szkoleniowiec ten pracował w dwóch klubach z Aten – Maroussi i Panioniosie, wcześniej był zastępcą Payanotisa Giannakisa, kiedy ten samodzielnie prowadził Olympiakos.
  • Lukoil Academic Sofia, który zagra w rundzie eliminacyjnej do Euroligi ogłosił podpisanie kontraktu z Devinem Greenem. Dla Amerykanina, który zeszły sezon spędził na zapleczu NBA będzie to drugi kontakt z Mistrzami Bułgarii. Wcześniej grał tam w sezonie 2010/11 i był jedną z gwiazd klubu.
  • Michael Taylor z greckiej Kavali zostanie nowym rozgrywającym Mistrza Czech z Nymburka. Były zawodnik m.in. Los Angeles Clippers zwiążę się z czeskim potentatem roczną umową. Przypomnijmy, że podobnie do Lukoilu, Nymburk równiez zagra w eliminacjach do najważniejszych rozgrywek w Europie.
  • Mistrzowie Niemiec z Bamberga ogłosili przedłużenie umowy ze swoim słoweńskim rozgrywającym Antonem Gavlem. Jeden z architektów ostatnich sukcesów klubu podpisze z klubem nowy, dwuletni kontrakt. Tym samym wszelkie spekulacje dotyczące jego przyszłości zostaną ucięte.
  • Joan Plaza oficjalnie przestał być szkoleniowcem Cajasol Sevilla. Były trener Realu Madryt ma zostać wkrótce ogłoszony nowym opiekunem Żalgirisu Kowno.
Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *