David Dedek zostanie trenerem Startu Gdynia

Nie zapowiadany wcześniej Mladen Starcevic, a David Dedek poprowadzi prawdopodobnie zespół Startu Gdynia w PLK podczas sezonu 2012/13.


Źródła bliskie gdyńskiego zespołu informują, że David Dedek obejmie stanowisko pierwszego trenera Startu Gdynia w przyszłym sezonie, które zwolnił Paweł Turkiewicz. Szkoleniowiec, który poprowadził Start do awansu do TBL, postanowił podpisać umowę ze Śląskiem Wrocław, mimo że otrzymał także ofertę od prezesa  gdyńskiego klubu, Ryszarda Krauzego. Turkiewiczowi zależało jednak na powrocie do Wrocławia, więc zdecydował się objąć dolnośląski zespół.

Start, który w rozgrywkach 2012/13 będzie beniaminkiem na ekstraklasowych parkietach, przymierzał się początkowo do zatrudnienia Mladena Stercevica, który ostatnio pracował w AZS Politechnice Warszawskiej. Chorwat prawdopodobnie chciał mieć zbyt duży wpływ na klub, na co nie chciały się zgodzić władze Startu.

W miejsce Turkiewicza pojawi się David Dedek, który poprzedni sezon spędził jako drugi trener AZS-u Koszalin, a wcześniej, przez 4 lata pełnił podobną funkcję w Asseco Prokomie Gdynia (wcześniej Prokom Trefl Sopot). Jeszcze niedawno był bliski podpisania umowy z I-ligowym PC/SIDEn Toruń. Toruński klub miał dość mocarstwowe plany, planując przez pewien moment nawet wykupienie „dzikiej karty” do TBL.

Dedek podpisał już nawet umowę z SIDEnem, ale po dwóch dniach ją rozwiązał, a ostatecznie wyląduje w Gdyni. Start prawdopodobnie nie będzie dysponował zbyt wielkim budżetem, a w składzie zespołu na pewno zostaną Aleksander Krauze, Tomasz Wojdyła i Grzegorz Mordzak. Ten ostatni ma także pełnić rolę asystenta pierwszego szkoleniowca.

Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *