Kto MVP play-offs? Statystyczne porównanie po pierwszym meczu finałowym

Przed pierwszym meczem finałowym zastanawiałem się, który z 80 grających w fazie play-offs zawodników ma największe szanse na tytuł MVP. Faworytami w wyścigu po to nieoficjalne wyróżnienie zdawali się Łukasz Koszarek, Jerel Blassingame oraz Filip Dylewicz, siłą rzeczy bowiem gracze zespołów, które nie awansowały do Wielkiego Finału, wypadli z tej rywalizacji.
Pierwszy mecz o mistrzostwo pomiędzy Asseco a Treflem pokazał, że kandydatów do nagrody MVP może być jeszcze więcej, dlatego postanowiłem porównać dokonania statystyczne trzech najlepszych zawodników obu zespołów w całej fazie play-off.
Na chwilę obecną statystyczna rywalizacja wygląda następująco:

Najlepszym strzelcem i podającym zarazem jest Blassingame, Hrycaniuk prowadzi w zbiórkach, Motiejunas zaś w przechwytach i blokach – dominacja graczy z Gdyni jest więc bardzo wyraźna.

I jeszcze rzut oka na porównanie skuteczności rzutów:

Najlepszą skuteczność z gry ma John Turek, z dystansu najcelniej trafia Łukasz Koszarek, a z linii rzutów wolnych – Filip Dylewicz! Jak widać, w tych kategoriach dominują zawodnicy Trefla.

Zobaczymy, jak sprawy będą się miały po ostatnim meczu finałowym :).

Wojtek Konieczny

Fan NBA od dziecka (stąd pomysł na stronę Retro NBA). Posiadacz kolekcji własnoręcznie zrobionych kart o każdym klubie i wielkiej encyklopedii NBA w zeszycie 80-kartkowym powstałej w czasach, gdy nie było jeszcze Internetu... Specjalizacja - wykresy, tabele, statystyki. W wolnych od koszykówki chwilach filolog i nauczyciel polskiego :).

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przeczytaj poprzedni wpis:
Hodge odpocznie od PLK.

Autor: Quentin Walter Hodge po kapitalnym sezonie, jaki właśnie kończy w naszej rodzimej TBL nie ma zamiaru wcale próżnować i...

Zamknij