Lampe nie zwalnia tempa w hiszpańskiej ACB.

Maciej Lampe uzyskał 20 punktów i miał pięć zbiórek i poprowadził zespół Caja Laboral Vitoria do zwycięstwa nad Gescrap Bizkaia 100:70 w meczu 34, ostatniej kolejki sezonu zasadniczego hiszpańskiej ekstraklasy koszykarzy ACB.

Lampe przebywał na parkiecie 21 i pół minuty – trafił m.in. 5 z 7 rzutów za dwa oraz 2 z 3 za trzy punkty.

Zespół Caja Laboral sezon zasadniczy zakończył na trzeciej pozycji z bilansem 23 wygranych i 11 porażek. Z pierwszego miejsca do play off przystąpi obrońca tytułu FC Barcelona (29-5), a z drugiej pozycji Real Madryt (26-8)..
Rywalem Vitorii w ćwierćfinale będzie ekipa Gescrap, która uplasowała się na szóstej pozycji (19-15).

Był to trzynasty mecz Lampego w barwach hiszpańskiego klubu. Polak, który dołączył do zespołu na początku lutego po pięciomiesięcznej rehabilitacji operowanego biodra, zdobywał średnio 12,2 pkt w meczu. Jego przerwa trwała 247 dni.