Trójki Mirkovića rozbiły Czarne Pantery.

Pierwsze 20 minut spod znaku ofensywy i 93 oczka w sumie, obu drużyn. W nich prym wiódł, przywitany gromkimi brawami oraz okrzykami „MVP,MVP!!”, Walter Hodge, zdobywca 17 punktów do przerwy. W drugiej części widzieliśmy już mocniejszą obronę z obu stron (67 oczek), przebudzenie po nieudanych pierwszych minutach Stanley’a Burrella (po II kw. miał tylko 4 punkty, a w drugiej połowie dorzucił 25!) oraz walkę do ostatniej sekundy.

Szansę na wygranie meczu dla gości zmarnował Burrell, który zdecydował się na indywidualną akcję (mimo, że David Weaver szedł mu z pomocą i próbował zagrania pick’n’roll) a przy podwojeniu w obronie graczy Zastalu oddał trudny rzut, który trafił w obręcz.

Czarni lepiej prezentowali się w strefie podkoszowej, a efektem ich gry była większa liczba zbiórek (38-31). Z drugiej strony popełnili oni więcej strat piłki i dwukrotnie więcej od gospodarzy (16-8); z czego aż 6 strat należało do Kanadyjczyka Scotta Morrisona (15pkt i 9zb).

Klasą samą dla siebie był świeżo koronowany MVP ligi – Walter Hodge (32pkt i 10as). Portorykańczyk był motorem napędowym podczas większości akcji Zastalu. Najlepszą swoją decyzję podjął w finałowych 2 minutach 4 kwarty, rzucając celnie za trzy punkty i dając miejscowym jedno punktowe prowadzenie (76:75). O odpowiedzi podobną akcją popisał się Burrell (29pkt i 7as), natomiast do dogrywki, rzutami wolnymi, doprowadził Marcin Sroka (6pkt).

W dogrywce od pierwszej do ostatniej sekundy przeważali gracze powracającego do aktywnego prowadzenia zespołu, Mihailo Uvalina. W niej prym wiódł serbski podkoszowy, Uros Mirković. Rozpoczął dogrywkę od trafienia spod kosza, a po chwili dwukrotnie celnie przymierzył zza łuku. W całym spotkaniu odnotował on 20 punktów i stał się bohaterem Zielonej Góry, przechylając wynik pierwszego spotkania, na korzyść Zastalu.

Na koniec mała ciekawostka, aż 14 fauli gości wymusił Walter Hodge.

Wynik: Zastal Zielona Góra – Energa Czarni Słupsk 97:92 (23:27, 26:17, 14:19, 17:17, 17:12)

Zastal: Hodge 31, Mirković 20, Chanas 16, Archibeque 9, Sroka 6, Mobley 5, Flieger 0.

Energa: Burrell 29, Morrison 15, Weaver 10, Cesnauskis 8, Hinson 8, Białek 7, Roszyk 6, Kikowski 5, Leończyk 4.

Stan rywalizacji: 1-0 dla Zastalu. Rewanż we wtorek w Zielonej Górze.