Wielka strata Asseco Prokomu.

Kolejna kontuzja Przemysława Zamojskiego.

Jeden z liderów Asseco Prokom Gdynia Przemysław Zamojski ma złamany nadgarstek i nie zagra do końca sezonu. To efekt kontuzji ze środowego meczu z Zastalem Zielona Góra (77:69). Podczas skoku do zbiórki na obrońcę Mistrzów Polski wpadł center Zastalu, Kirk Archibeque a ból ręki 26-latka był tak mocny, iż nie był w stanie on kontynuować meczu. 

Zrobiliśmy szczegółowe badania. Przemek ma złamany nadgarstek i w tym sezonie już nie zagraAndrzej Adamek.

4-krotny Mistrz Polski i wychowanek Truso Elbląg prezentował się w ostatnich tygodniach naprawdę dobrze.. Odkąd Asseco Prokom dołączył do rozgrywek TBL  w sześciu spotkaniach przekroczył on 10 oczek stając się czołowym strzelcem drużyny. Obok Donatasa Motiejunasa i Jerela Blassingame’a stał się również filarem drużyn.  W związku z jego kontuzją akcje na kolejne Mistrzostwo Polski Asseco Prokomu poszły w dół. Na dodatek zespół już nie może dokonywać wzmocnień, bo okno transferowe zostało zamknięte przed dokładnie dwoma tygodniami. Trener Adamek będzie musiał częściej korzystać z usług Michaela Kueblera, Quintona Day’a i Łukasza Seweryna.

Na koniec trzeba podkreślić, że popularny Zamoj nie ma szczęścia i na przestrzeni 6 sezonów w PLK odniósł 3 poważne kontuzje, które na dłużej eliminowały go z gry. W tym sezonie, kiedy już stał się liderem drużyny i grał na wysokich obrotach a wydawało się, że kontuzje w końcu go opuściły, pech znów nawiedził utalentowanego gracza. 13pkt przy 42% skuteczności za 3pkt oraz 4 zb na mecz, to średnie Przemka, któremu życzymy szybkiego powrotu do zdrowia!!

Woy

Kibic NBA spod znaku Chicago Bulls od 1992 roku. Fan Magica Johnsona i Scottiego Pippena. W PLK na bieżąco śledzący wydarzenia od 1991 roku, fan Rajmondsa Miglinieksa i Josepha McNaulla. Chętnie dzielący się najświeższymi nowinkami oraz historycznymi wydarzeniami, które miał okazję oglądać. Pasjonat statystyk i cyferek. Koszykówkę ogląda na każdym poziomie; od NBA do PLK.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przeczytaj poprzedni wpis:
Jak to jest z tym Anwilem?

Forma Anwilu Włocławek ostatnimi czasy to prawdziwa sinusoida. W "szóstkach" na początku zostali rozbici w wyjazdowych mecz przez Asseco Prokom...

Zamknij