Podsumowanie tygodnia w TBL ( 31 marzec – 6 kwiecień )

Na 3 kolejki przed play offs przyszedł czas na podsumowanie kolejnego tygodnia oraz gier w szóstce i ósemce Tauron Basket Ligi. Oto ono..

Mecz tygodnia: Anwil Włocławek – Trefl Sopot (54:67).  John Turek (20pkt/11zb), Łukasz Koszarek (13pkt,8zb,7as) i Łukasz Wiśniewski (15pkt i 5zb) wyprowadzili gości z opresji w Hali Mistrzów. Gospodarze byli na najlepszej drodze do wygranej w tym meczu, ale strefa gości „zabiła” ich atak. Wskutek przeziębienia nie wystąpił Dardan Berisha czyli zawodnik, który byłby idealny na rozbicie podobnej obrony..

Wydarzenia tygodnia:

2 wygrana z rzędu Trefla Sopot i wygrana trzecia kwarta we Włocławku aż 18:6. Gracze Karlisa Muiznieksa odbili sobie po raz drugi, niepowodzenie z meczu z Asseco Prokomem (61:81).

4 z rzędu wygrana Polpharmy, która awansowała na 10 miejsce. Główna w tym zasługa fantastycznie grającego Brandona Hazzarda (73 oczka w dwóch meczach) i jego nowego punktowego rekordu w TBL – 45.

–  niesamowity powrót Turowa i wygrana nad Czarnymi z którymi przegrali 3 razy w tym sezonie. Gracze Jacka Winnickiego byli już -16 w tym spotkaniu, a dzięki dyspozycji Michała Chylińskiego i Arthura Lee zdołali wydrzeć wygraną z łap Czarnych Panter. Ten mecz oznaczał również 5 z rzędu porażkę brązowych medalistów ostatnich Mistrzostw Polski.

– 12 minutowy debiut (bez punktu) Mateusza Ponitki w barwach Asseco Prokomu.

MVP tygodnia: Brandon Hazzard za 45pkt show przeciwko ŁKS-owi, a po chwili 28pkt zdobycz przeciwko Siarce Tarnobrzeg.

Najwszechstronniejszy gracz tygodnia: Łukasz Koszarek (Trefl, 13pkt/8zb/7as) oraz Paul Graham (Śląsk, 19pkt/7as/6zb).

Rezerwowy tygodnia: Mateusz Bartosz (życiowy występ dla PBG Basketu z 20pkt i 14zb; oba wyniki to rekordy kariery w TBL silnego skrzydłowego)

Piątka tygodnia: Robert Skibniewski (23pkt to rekord kariery rozgrywającego) – Brandon Hazzard (45pkt to nowy rekord sezonu PLK) – Michał Chyliński (16pkt i 7zb to najlepszy występ w sezonie) – Donatas Motiejunas ( 24pkt i 13zb – pierwsze double double Litwina) –  John Turek (20pkt i 11zb)

Polska piątka tygodnia: Robert Skibniewski (23pkt dla Śląska) – Michał Chyliński (16pkt i 7zb dla Turowa) – Marcin Dutkiewicz (26pkt dla AZS-u Koszalin) –  Mateusz Bartosz (20pkt i 14zb dla PBG Basket) – Przemysław Karnowski (12pkt/6zb/5as dla Siarki)

Zespół tygodnia : Trefl Sopot za 2 wygrane z Czarnymi Słupsk (79:76) i Anwilem Włocławek (67:54). W tym drugim meczu odrobili 8 punktową stratę z pierwszej połowy i ograli Rottweilery w hali Mistrzów. III kwarta zakończyła się wynikiem 18:6 dla gości! Drugi w kolejce team to Polpharma i ich seria 4 wygranych, zrzucająca Siarkę na 11. pozycję.