Podsumowanie lutego w TBL.

Zapraszamy na co miesięczne podsumowanie tygodnia okiem naszej redakcji. Wyborów dokonywaliśmy w 5 kategoriach: MVP, drużyny, zespołu, wydarzenia i wpadki. 
MVP lutego:
Mac: Filip Dylewicz – ten doświadczony silny skrzydłowy przypomniał sobie o wysokiej formie. Zespół teraz tego bardzo potrzebuje, a on pokazuje, że cały czas jest podporą Trefla. Naprawdę jest bardzo ważnym ogniwem swojej ekipy.
———————
Woy: Robert Skibniewski – równie doświadczony, co Dylewicz reprezentant Polski cały styczeń prezentował bardzo równą formę nie tylko w lidze jak również w Pucharze Polski, gdzie min. Śląsk w końcu pokonał Anwil. 8.7pkt i 8.3as (pierwszy w lidze) przy bardzo udanym finiszu Śląska w rozgrywkach pozwalają mi dać mu pierwsze miejsce wśród ligowych graczy. 
Drużyna miesiąca: 
Mac: Czarni Słupsk – pokazują na parkiecie, że mają w tym sezonie wysokie aspiracje. Luty zakończyli bez porażki. Dwukrotnie okazali się lepsi od zawsze silnego Turowa Zgorzelec.

———————

Woy: Trefl Sopot – pierwsze miejsce w lidze po odprawieniu z kwitkiem Anwilu i Turowa oraz Puchar Polski i tryumf w nim. Nic dodać i nic ująć ekipie Karlisa Muiznieksa.
Piątka lutego:
Mac: J.T. Tiller – David Jackson – Filip Dylewicz – Jakub Dłuski – Darrell Harris

———————–

Woy: R. Skibniewski – W. Hodge – P. Stelmach – F. Dylewicz – D. Harris
Wydarzenie miesiąca: 
Mac: ciekawych wydarzeń w minionym miesiącu było sporo. Asseco Prokom Gdynia wrócił do ligowej rywalizacji. Nie jest to powrót jakoś szczególnie udanych, gdyż mają obecnie bilans 1-1. Ten mecz przegrali z Zastalem Zielona Góra, ale akurat inny mecz tej drużyny jest dla mnie wydarzeniem. Zastal bardzo pewnie na wyjeździe pokonał Turów Zgorzelec. Szczególną formą błysnął wtedy Piotr Stelmach, który zanotował 7/11 za trzy. Ostatnie wydarzenie na które zwróciłem uwagę wiąże się… również z zastalem. Do tego klubu wrócił człowiek, który był gwiazdą naszej ligi na początku sezonu, czyli Gani Lawal. Wszyscy liczą, że teraz znowu poprowadzi swój zespół do wielkich meczów. Bez wątpienia w Zielonej Górze jest niezwykle ciekawie.

—————————–

Woy: Powrót Ganiego Lawala i stojące na wysokim poziomie rozgrywki o Puchar Polski.
Wpadka lutego: 
Mac: Dla mnie największą wpadką lutego jest Anwil Włocławek. W tym zespole jest naprawdę źle. „Rottweilery” na parkiecie prezentują się niczym pudle podczas spokojnego spaceru po parku. Emir Mutapcic pożegnał się z rolą pierwszego szkoleniowca tego zespołu, ale jego dotychczasowy asystent chyba nie jest w stanie nic zmienić. W Anwilu panuje niezbyt dobra atmosfera i to przekłada się na grę.

—————–

Woy: Sytuacja w Anwilu Włocławek i zwolnienie trenera Mutapcića. Postawienie na trenera Szablowskiego to w mojej opinii wielkie ryzyko klęski.
Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *