Gani Lawal wraca do Zielonej Góry!

Autor: Quentin

To już pewne. Gani Lawal znów będzie zawodnikiem Zastalu. Informacje o sprowadzeniu amerykańskiego środkowego potwierdził dziś po południu szef Rady Nadzorczej Grono SSA, Janusz Jasiński. Taką informację na ten temat możemy przeczytać na oficjalnej stronie klubu z Zielonej Góry. Jest to z pewnością fantastyczna nowina dla kibiców Zastalu, gdyż Lawal jest bez wątpienia największą gwiazdą PLK w tym sezonie.

Gracz wybrany w drafice z 2010 roku przez Phoenix Suns dołączy do Zastalu w przyszłym tygodniu. Lawal był już w Zastalu na początku rozgrywek, jednak po zakończeniu lockautu postanowił powrócić do USA by walczyć o miejsce wskładzie którejś z drużyn NBA, a gdy to zakończyło się niepowodzeniem wylądował w Chinach, gdzie w 17 spotkaniach notował średnie 18.4 punktu i 12.3 zbiórki na mecz.W TBL jego średnie z dziesięciu spotkań wynosiły 16.5 punktu oraz 11.7 zbiórki na mecz.

To bardzo dobra wiadomość dla nas wszystkich. Wraca do nas zawodnik, którego wysokie umiejętności są dobrze znane. Po występach w lidze chińskiej Gani chciał ponownie dołączyć do Zastalu, ale należało spełnić wiele warunków, jakie są związane z ponownym zakontraktowaniem zawodnika tej klasy. Udało nam się to zrealizować i można już powiedzieć oficjalnie, że Lawal będzie znowu z nami. Jak szybko uda nam się sprowadzić go do Zielonej Góry? Liczę, że na początku przyszłego tygodnia Amerykanin dołączy do zespołu – powiedział przewodniczący RN Grono SSA Janusz Jasiński.

Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *