Hicks położył Zastalowi kłodę pod nogi.

Polpharma lepsza od Zastalu w dwumeczu!

Zastal Zielona Góra pod ręką Mihailo Uvalina imponował serią wygranych, przechodząc swego rodzaju metamorfozę po przesunięciu do roli asystenta – Tomasza Jankowskiego. Spośród ostatnich 7 spotkań Zastalowcy wygrali 6 i byli na najlepszej drodze by powalczyć o wyższą lokatę niż piąte miejsce, premiowane bezpośrednim awansem do play offs. Minionego wieczoru stanęli oni przed szansą odskoczenia od goniącego ich i mającego nadzieję na porażkę klubu z Zielonej Góry, Śląska (wrocławianie są szóści w tabeli i przed tą kolejką mieli 2pkt straty do rywala, jednak co ważne, w bezpośrednich pojedynkach z Zastalem mają gracze Miodraga Rajkovića lepszy bilans punktowy i w przypadku identycznej liczby punktów po ostatniej kolejce, to Śląsk dostałby bezpośredni awans z piątego miejsca).

Na nieszczęście dla Waltera Hodge’a i spółki swój dzień miał lider Kociewskich Diabłów Michael Hicks, którego akcje dały niespodziewaną wygraną gospodarzom. Hicks indywidualnie podejmował się rozgrywania akcji swojej drużyny i niejednokrotnie podejmował słuszne decyzje, dając punkty miejscowym. Nie tylko jednak Amerykanin prezentował się bardzo solidnie, bo formą imponowali również Jeremy Simmons i Daniel Wall.

Już pierwsza kwarta pokazała, iż team Wojciecha Kamińskiego poważnie myśli o urwaniu punktów 5. sile PLK. Jeremy Simmons i Daniel Wall udanie weszli w mecz, nie pozwalając gościom ani na podkoszową dominację, ani na penetracje Waltera Hodge’a (dwukrotnie efektownie rozgrywającego Zastalu w pierwszej połowie zablokował Simmons).

W drugiej odsłonie spotkania Wojciech Kamiński zastosował ciekawy wariant taktyczny. Hicks, który wszedł z ławki, grał bliżej kosza (tzw. low post) i kończył akcje półhakiem czy rzutem z bliskiego do kosza dystansu, podczas gdy Wall wychodził na obwód, grożąc rzutem zza łuku. Ta taktyka na tyle się sprawdziła, by zaburzyć defensywne poczynania gości i zasiać w szeregach Zastalu nieco chaosu. Optycznie, Kociewskie Diabły narzuciły swój styl gry, ale wynik na tablicy ciągle nie wskazywał większej przewagi niż 3 oczka po stronie gospodarzy (46:43).

Trzecia kwarta była kluczową dla wyniku meczu. Gospodarze zagrali jeszcze lepiej w defensywie, zatrzymując gości na 13 oczkach w kwarcie. Zawodzili, wyraźnie, byli Kociewiacy jak Kamil Chanas (6pkt w 27min), Uros Mirković (5pkt w 18min i 5 fauli) oraz Kirk Archibeque ( 4 oczka w 22 minuty). Każdy z nich patrzał na popisy ,czującego się coraz pewniej w ataku Hicksa (autora 27 oczek w meczu). 7 punktów zaliczki po 36 minutach robiło już wrażenie w oczach Mihailo Uvalina, który z większym niepokojem reagował na bezradność swoich pupili w obronie i w ataku. Trener gości zmieniał ustawienie swojej piątki, jednak nie przynosiło to porządanego rezultatu w grze.

Goście przegrali walkę na tablicach 32:37. Gorzej też prezentowali się przy rozgrywaniu akcji tracąc dwa razy więcej piłek niż miejscowi tj. 16.

Finałowe 12 minut nie zniwelowało przewagi gospodarzy, a gra Zastalu nie zagroziła na tyle Polpharmie by odebrać podopiecznym Wojciecha Kamińskiego ich 8 wygraną w sezonie. Co ciekawe, Diabły po raz drugi grały z Zastalem w tym sezonie jak równy z równym (pierwsza potyczka w Winnym Grodzie to 87:82 dla zielonogórzan) i byłyby bardzo niewygodnym przeciwnikiem dla Mihailo Uvalina w perspektywie play offs.

 

Wracając do bezpośredniej walki Śląska z Zastalem. Obie ekipy rozegrają spotkanie z Kotwicą Kołobrzeg w ramach 25 i 26 kolejki. Śląsk dziś w Orbicie o 19.00 przed własną publicznością podejmie graczy Tomasza Mrożka, natomiast zielonogórzanie w ostatniej kolejce, również przed własną publicznością będą chcieli się zrewanżować za przegraną dogrywkę w Kołobrzegu. Śląsk musi także wygrać oba ostatnie spotkania zKotwicą i PBG Basketem by marzyć o TOP5.

Wynik: Polpharma Starogard Gdański – Zastal Zielona Góra 82-76

Punktowali najwięcej dla swoich drużyn: Hicks 27, Wall 16, Simmons 14 oraz Hodge 17, Dłoniak 15, Flieger 13

Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *