SuperWRONBA Tako AR – R. Eldo & Rado 65:45 (32:24)

Tako AR: Olech 24, Iwanowski 10(1), Domagała 8, Mikoś 6, Wasilewski 6, Grygorowicz 4, Tytko 4, Dzieciniak 3
R. Eldo & Rado: Otręba 14, Gawlik 12, Kaczor 7(1), Kinal 5(1), Rogoziński 4, Białorucki 3(1)

basketplanet.pl – Warriors 70:40 (36:18)

basketplanet.pl: Borkowski 16(1), Stasieńko 14, Bogacz 9, Gruszka 9, Hryckiewicz 8(1), Skiba 6, Matkowski 4, Szary 4
Warriors: Wnukiewicz 12(1), Trela 7, Kurek 7, Mleczko 6, Działowski 5(1), Gozdek 3(1), Rumczyk 0

Sampraus – McDonald’s BGD 46:44 (27:16)

Sampraus: Kuciemba 14(1), Jędryszek 8, Maras 7, Olejniczak 6, Kuczyński 3(1), Pieniążczak 3(1), Michalczewski 3, Barea 2, Bora 0, Dębowicz 0
McDonald’s BGD: Pawlak 20(2), Kucharski 7(1), Wilas 7, Poliwoda 4, Czekała 4, Kowalski 2

W SuperWRONBA byliśmy świadkami pojedynku, w którym R. Eldo & Rado, zmierzyło się z Tako AR. Podopieczni Dawida Ogorzałka pojawili się na ten mecz bez dwójki podstawowych zawodników. W składzie zabrakło Jarosława Bartkowiaka oraz Piotra Kolisko. Osłabione R. Eldo & Rado potrafiło stawić czoła Tako AR tylko w pierwszej kwarcie. W kolejnych przewagę powiększali rywale, głównie dzięki znakomitej postawie Grzegorza Olecha (24 punkty w całym spotkaniu). Wygrana druga kwarta 22:12 oraz trzecia 17:4, pozwoliła zawodnikom Tako AR kontrolować sytuację do ostatnich sekund. Ostatecznie mecz zakończył się ich zwycięstwem 65:45.

Winnym meczu mieliśmy powtórkę z poprzedniego finału 1.ligi, w którym basketplanet.pl zmierzył się z Warriors. Spotkanie było szczególnie istotne dla graczy basketplanet.pl, którzy aby myśleć o utrzymaniu, musieli wysoko pokonać swojego rywala. Pierwsza kwarta nie zapowiadała pomyślnego scenariusza dla kapitana basketplanet.pl Piotra Hryckiewicza. Warriors prowadzone przez Karola Wnukiewicza, dzielnie stawiało czoła ubiegło sezonowym pogromcom. Sytuacja diametralnie zmieniłą się w drugiej kwarcie, którą basketplanet.pl wygrał różnicą osiemnastu punktów. Rozpędzeni mistrzowie 1.ligi powiększyli przewagę w trzeciej odsłonie i ostatecznie wygrali 70:40. Najskuteczniejszym zawodnikiem meczu był Bartosz Borkowski z 16 oczkami na koncie.
W ostatnim meczu w SuperWRONBA aktualny wicemistrz Sampraus, zagrał z doświadczonym McDonald’s BGD. Przed tym spotkaniem oba zespoły grały zupełnie o coś innego. Sampraus potrzebował wysokiego zwycięstwa, aby wyprzedzić mistrzów TST Kogeneracje SA. Koszykarzom McDonald’s BGD pewne utrzymanie dawało tylko zwycięstwo. Przez pierwsze trzy kwarty lepiej prezentowali się wicemistrzowie, wychodząc na kilkupunktowe prowadzenie. Duża w tym zasługa Pawła Kuciemby, zdobywcy 14 punktów. McDonald’s BGD szaloną pogoń rozpoczął w ostatniej odsłonie. W ataku dwoił się i troił Marek Pawłak, który zdobywał punkty zarówno z dystansu jak i spod kosza. Jego heroiczna walka nie wystarczyła do odrobienia strat i ostatecznie to Sampraus wygrał 46:44.

1.liga

MUKS Bielany Wrocławskie – Ekopolin 56:39 (33:18)

MUKS Bielany Wrocławskie: Kosmala 16, Grzesik 15, Mikołajczak 13(2), Broniecki 10(1), Pomianowski 2, Zagrodny 0
Ekopolin: Wabnik 11, Czernek 9(1), Siworski 7, Jakóbczyk 6, Rzeźnicki 2, Barancewicz 2, Trojanowski 2, Sławacki 0

Na pierwszoligowych parkietach zostało rozegrane ostatnie spotkanie fazy grupowej. Naprzeciw siebie stanęli dwaj spadkowicze z najwyższej klasy rozgrywek. Zajmujący trzecie miejsce w tabeli Ekopolin, zmierzył się z zawodnikami z Bielan Wrocławskich, którzy byli cztery lokaty niżej. Od samego początku meczu, oba zespoły prezentowały efektowną koszykówkę. Wyróżniał się Tomasz Kosmala, którego nie potrafili zatrzymać obrońcy drużyny przeciwnej. Ekopolin utrzymywał wynik kontaktowy, dzięki dobrej współpracy całej drużyny. O wyniku spotkania przesądziła druga kwarta, wysoko wygrana przez MUKS Bielany Wrocławskie. Po zmianie stron sytuacja na boisku przypominała to, co oglądaliśmy w pierwszych dziesięciu minutach. Bardzo dobra obrona graczy z Bielan Wrocławskich, pozwoliła im utrzymać wcześniej wypracowaną przewagę. Koszykarze Ekopolinu próbowali wrócić do gry rzutami z dystansu. Tego dnia trafili tylko jeden z dziewiętnastu oddanych i ostatecznie przegrali 39:56. Najlepszym zawodnikiem spotkania został wcześniej wspomniany Tomasz Kosmala, zdobywca 16 punktów i 11 zbiórek.

2.liga

N.B.K. – LZS W.Quandt Żmigród 89:39 (40:19)

N.B.K.: Ołowecki 21(4), Kuryłek 20, Mikołajko 16, Zemlak 14(1), Warawko 10, Szablicki 4(1), Bielan 4
LZS W.Quandt Żmigród: Radziszewski 8, Boczanowski 8, Bajserowicz 7(1), Wroński 5(1), Pabich 3(1), Rozlazły 2, Krupa 2, Adamowicz 2, Sołtysiak 2

MuchoBronx – Szwedzkie Pompy 83:43 (31:29)

MuchoBronx: Baj 25(2), Uziałko 16, Moras 15, Suska 11, Bochenek 8, Szydłowski 6(2), Tatarek 2, Repeć 0
Szwedzkie Pompy: Samborski 18(2), Bartosiak 8, Bielawski 8, Siedlecki 5, Bielawski 4

Militaria.pl Shooting&Outdoor – Rogalik Środa Śl. 64:46 (27:23)

Militaria.pl Shooting&Outdoor: Maciejczak 28(8), Żelaszkiewicz 17, Langowski 9, Magott 8, Hryciuk 2, Szymanowski 0, Wasiuta 0
Rogalik Środa Śl.: Szostak 11(3), Juzyk 10, Ciszewski 7, Dutko 6, Marczak 6, Różyński 6

Kantor Plex – WroGeo 37:35 (23:8)

Kantor Plex: Galewski 13(3), Krajewski Tomasz 8(1), Paukszt 5, Przewoźniczek 4, Zieliński 2, Kaszewski 2, Krajewski Piotr 2, Legięć 1, Szymków 0, Kaczmarek 0
WroGeo: Wawrzyńczuk 8(1), Osada Grzegorz 7, Osada Jarosław 5, Mach 5, Jakubowski 4, Domino 4, Paprocki 2, Graboń 0, Rutski 0, Kosowski 0

zebrano.com.pl – lacoste24.pl 57:49 (23:28)

zebrano.com.pl: Liana 17, Bieć 16, Zając 15(1), Bąk 3, Nawrocki 3, Paździor 2, Deleżyński 1
lacoste24.pl: Hrebieniuk 13, Oborzyński 12(2), Szwed 10, Filipek 6, Drożdż 4, Maliszewski 2, Woźny 2, Fabiański 0

Golden Play Club – TKKF Razem Wołów 67:39 (38:19)

Golden Play Club: Karczewski 14, Chudzyński 12(1), Sawicki 11, Kozikowski 11(1), Jakubiak 8, Mróz 6(2), Twardowski 5(1)
TKKF Razem Wołów: Szumilas 13(1), Kuriata 8, Kubik 7(1), Wacek 6, Koziński 4, Mrozek 1

W 2.lidze w grupie E, byliśmy świadkami pojedynku Szwedzkich Pomp z rewelacyjnie spisującym się MuchoBronxem. Pewni spadku gracze Szwedzkich Pomp, pojawili się na ten mecz w zaledwie pięcioosobowym składzie. Pomimo świetnego początku i wyrównanej grze w pierwszych dwóch kwartach, nie starczyło im się na dalszą część spotkania. Po zmianie stron rozpędzony MuchoBronx wygrał trzecią kwartę aż 30:6. Duża w tym zasługa 21-letniego Adama Baja, zdobywcy 25 punktów i 7 asyst. To głównie za sprawą jego dobrej dyspozycji, MuchoBronx powiększył przewagę w ostatniej odsłonie, którą wygrał różnicą czternastu punktów. Mecz zakończył się wynikiem 83:43. Wśród pokonanych najlepiej zaprezentował się Paweł Samborski, z 18 punktami oraz 5 przechwytami.

W innym spotkaniu w grupie C, koszykarze WroGeo zagrali z debiutującym na drugoligowych parkietach Kantor Plexem.  Od samego początku zawodnicy obydwu drużyn grali bardzo nerwowo, popełniając łatwe straty i pudłując z czystych pozycji. Pierwsza kwarta zakończyła się dwupunktową wygraną debiutującego Kantor Plexu. W drugich dziesięciu minutach problemy z trafieniem do kosza mieli gracze WroGeo, którzy zdobyli w niej zaledwie 2 oczka. Niemoc strzelecką swoich rywali wykorzystał Kantor Plex, odskakując na 15 punktów. Zawdzięczają to postawie Adama Galewskiego, który trafił trzy rzuty z dystansu. Kiedy wszyscy już myśleli, że spotkanie zostało rozstrzygnięte, zawodnicy WroGeo postanowili postawić wszystko na jedną kartę. Broniąc na całym boisku wymuszali łatwe błędy Kantor Plexu, który nie potrafił zdobyć choćby punktu. Decydujący okazał się rzut z dystansu Tomasza Krajewskiego, dający dwupunktowe prowadzenie swojej drużynie. Na dwie sekundy przed końcem meczu na linii rzutów wolnych stanął Jarosław Osada. Zamiast doprowadzić do dogrywki, spudłował oba z nich i z wygranej cieszył się Kantor Plex. Mecz zakończył się wynikiem 37:35.

3.liga

Asesor Show – Zadymki Trzebnica 53:48 (19:22)

Asesor Show: Chudziński 13, Mankiewicz 11(1), Wojewódzki 9, Zięty 8, Ressel 4, Dec 4, Wawrzyniak 2, Klimczak 2, Milczanowski 0
Zadymki Trzebnica: Jaremkiewicz 20(4), Widurski 10(1), Wiaderny 6, Zarzeczny 5(1), Krzysztofik 4, Widurski 3(1), Jakusek 0, Szczepański 0

Trzy Sześć – Birsy 65:29 (29:13)

Trzy Sześć: Zynwala 15(1), Staszyński 12, Kalinowski 10, Mroczek 10(2), Szurek 9, Woźniak 9
Birsy: Wierzbicki 10, Cybiński 7, Korus Michał 6, Korus Jakub 2, Podralski 2, Wołoszyn 2

in-game.pl – Vabank 88:19 (37:4)

in-game.pl: Kozioł 22, Konieczny 16(2), Struś 12(1), Wawer 12(1), Górski Łukasz (2) 10(1), Pulka 8, Górski Michał (2) 4, Zimoląg 4
Vabank: Cywiński 10, Kwiatkowski 3(1), Kijak 2, Kramarz 2, Rogala 2, Herda 0, Mirecki 0

Drużyna A – Stowarzyszenie Maraton 59:53 (31:26)

Drużyna A: Kazimierowicz 21(3), Stempień 17(3), Prostak 7(1), Posadowski 4, Król 4, Nagalewski 4, Manglus 2
Stowarzyszenie Maraton: Haratek 29(3), Nowicki 15(1), Śmieszko 5, Jeszkie 4, Koziołek 0

Lombardi.pl – Napalm 62:55 (36:21)

Lombardi.pl: Cycon 19(2), Misiński 13(3), Woch 6, Posioł 5(1), Jaworowski 4, Wojciechowski 4, Stodolny 4, Mikołajczak 4(1), Szczerek 3(1), Furman 0, Pawlak 0
Napalm: Kaczmarczyk 17(3), Stankiewicz 10, Świstowski 8(1), Mozoła 7(1), Grabowiecki 6, Góralski 5, Świstowski 2, Mazur 0, Pismaris 0

NG Engineering – Błąd Kroków Oława 56:49 (22:32)

NG Engineering: Haftaniuk 11, Janik 11, Hamerski 10, Cygański 9, Sobieszek 9, Komorek 6
Błąd Kroków Oława: Parys 10, Tchórzewski 9(1), Kalinowski 9, Lech 7, Kawalec 7, Boczar 7(1), Marmulewicz 0

Anderskajs – Szerszenie 73:26 (33:13)

Anderskajs: Jurkiewicz 27, Fast Grzegorz 26, Sipurzyński 8, Furman 4, Fast Michał 4, Klekociński 4, Fąfara 0
Szerszenie: Szymerowski 13, Sum 4, Dworakowski 4, Smułuch 2, Marciniak 2, Kobecki 1, Wciórka 0, Piekarczuk 0

MWSLiT – Gmina Borów 76:52 (38:34)

MWSLiT: Wawrzyńczuk 23(1), Siczyński 22(2), Oborzyński 18, Zabłocki 6, Gliniak 5(1), Rabiega 2
Gmina Borów: Chuchnowski 21, Bukowski 11, Jakubowski 8, Spiak 8(2), Przyszlak 4, Hubicki 0

LZS Blues Jelcz Laskowice – Rebels 59:41 (31:25)

LZS Blues Jelcz Laskowice: Kowalczyk Wiktor (2) 14, Pęk 13(1), Żygadło 11, Kowalczyk Przemysław (2) 8, Rabczenko 6, Kamiński 5(1), Jasiński 2
Rebels: Kozioł 22, Milewicz 8, Haber 6, Pudełek 5(1), Daciuk 0, Sikora 0

Vistalex S.A. – Twierdza Kłodzko 53:41 (21:28)

Vistalex S.A.: Reizer 17, Lemos 10, Adamowicz 8(2), Wojciechowski 6, Mierzwa 4, Trawiński 4, Bąkowski 2, Arthur Alexander 2, Tur 0
Twierdza Kłodzko: Wiśniowski 11(1), Makowski 10(2), Rogalewski 6, Ptaszyński Rafał 5(1), Walasek 5(1), Ptaszyński Radosław 2, Bednarski 2

Gyldne Slagtere – GOKiS Kąty Wrocławskie 61:36 (29:16)

Gyldne Slagtere: Sobolewski Jarosław 23(3), Kordys 14(2), Hejduk 10(1), Kwiatkowski 8, Sobolewski Adam 4, Mazurek 2
GOKiS Kąty Wrocławskie: Błocki 11(1), Dąbrowski 9(2), Pawlik 9(1), Chwastyk 6, Woźniacki 1, Kruczkowski 0, Cygan 0, Homeniuk 0

W 3.lidze w grupie J, koszykarze MWSLiT zmazali plamę, którą dali tydzień temu przeciwko drużynie z Jelcza Laskowice i wygrali z Gminą Borów 76:52. O wysokiej wygranej podopiecznych Marcina Gliniaka, zadecydowała wysoko wygrana pierwsza kwarta (20:9) oraz trzecia (18:6). Graczy Gminy Borów próbował poderwać Jarosław Chuchnowski, zdobywca 21 punktów w meczu. To nie wystarczyło do przeciwstawienia się dwójce Wawrzyńczuk, Siczyński, która dopisała na konto swojego zespołu 45 punktów.

W grupie F byliśmy świadkami pojedynku zajmującego trzecią lokatę Asesor Show, z czwartymi w tabeli Trzebniczanami. Oba zespoły po sześciu spotkaniach miały na swoim koncie tyle samo punktów, więc walka toczyła się o miejsce na podium grupy F. Przez pierwsze trzy kwarty spotkanie było bardzo wyrównane. Minimalną przewagę mieli zawodnicy z Trzebnicy, którzy wygrali drugą odsłonę 12:7. Sytuacja zmieniła się w ostatniej kwarcie, prowadzonej pod dyktando Asesor Showu. Dobra gra pod koszami, przyczyniła się do fauli drużyny przeciwnej, które na punkty zamieniał Krzysztof Mankiewicz (6/6 z linii rzutów wolnych) oraz Kamil Chudziński (7/11). Wygrana czwarta odsłona 24:17, ustaliła wynik spotkania na 53:48 dla Asesor Show.

Walka o pierwsze miejsce w grupie I rozegrała się pomiędzy Lombardi.pl, a Napalmem. Z tego powodu na ławki rezerwowych obydwu zespołów pękały w szwach. Spotkanie niespodziewanie rozstrzygnęło się już w pierwszej kwarcie, wygranej przez Lombardi.pl 15:4. Nieskuteczni w pierwszych dziesięciu minutach zawodnicy Napalmu, próbowali odrabiać straty w dalszej części meczu. Ciężar zdobywania punktów wziął na siebie Łukasz Kaczmarczyk, nękający rywali spod kosza oraz z dystansu. Jego dobra dyspozycja nie wystarczyła na odrobienie strat i ostatecznie to Lombardi.pl cieszyło się z kolejnej wygranej. Mecz zakończył się wynikiem 62:55.

Zapraszamy do odwiedzania oficjalnej strony ligi WRONBA.