Zapowiedź XX kolejki czyli o 7 spotkań od playoffs

Spotkanie pomiędzy Treflem Sopot a Kotwicą Kołobrzeg otworzy dziś 20.dzień rozgrywek Taron Basket Ligi.  Ciekawie zapowiada się również jutro w konfrontacji Polpharmy Starogard Gdański z Energą Czarnymi Słupsk.  

A oto rozkład gier na dziś i jutro wraz z naszymi typami:

Kotwica – Trefl (18,00)

Bardzo ciekawy i kto wie czy nie najciekawszy mecz zapowiada się w hali Milenium w Kołobrzegu. Tam rewelacja rozgrywek i obecnie piąta siła ligi, postara się o niespodziankę w konfrontacji z liderem! Kluczowymi pojedynkami będą starcia Jessiego Sappa z Łukaszem Koszarkiem oraz Darrela Harrisa z Johnem Turkiem. Zespół Tomasza Mrożka bazuje na solidnej i zespołowej defensywie , z kolei Karlis Muiznieks i jego gracze, głównie bazują na sile ofensywnej (z wachlarzem świetnych strzelców jak Koszarek, Wiśniewski, Dylewicz, Mallett oraz Waczyński).

Mój typ: +12 Trefl

PBG Basket – Anwil (19,00)

Niestety dla poznańskich fanów Basketu zapowiada się nierówna walka z faworyzowanym Anwilem. Czwarty zespół ligi dowodzony przez Krzysztofa Szubargę oraz Corsley’a Edwardsa przyjeżdża po pewne punkty. Zastanawiające jest czym swojego rodaka – Emira Mutapcića – może zaskoczyć Milija Bogicević?  Na pewno poznaniacy postarają się o dobrą postawę w defensywie. W ataku ich gra będzie oparta o Damiana Kuliga i Dorde Micića, ale czy to wystarczające siły na Rottweilery?

Mój typ: +8 goście

Śląsk – ŁKS (19,00)

We wrocławskiej Orbicie niestety rekord nie padnie..z takim zamiarem pobicia ponad 10 tys. rekordu frekwencji spotkały się obie ekipy w listopadzie zeszłego roku. Od tego czasu wiele się zmieniło po obu stronach. ŁKS stracił swoich Amerykanów a Śląsk odbił się od ligowego dna i awansował w górę tabeli. Solidna defensywa i konskwentne akcje w ataku drużyny Miodraga Rajkovića powinny przynieść kolejne łatwe zwycięstwo Śląskowi. Nasuwa się pytanie czy padną rekordy: asyst (Skibniewski, Graham ostatnio rozdali łącznie 19 podczas meczu z Siarką), punktów (Calhoun, Bogavac; pierwszy na przestrzeni dwóch ostatnich spotkań zdobył 55 oczek, drugi posiada punktowy rekord ligi – 37).

Mój typ: Śląsk +20

Turów – Siarka (19,00)

Zdetronizowany przed paroma dniami lider, wraca do gry! Od dłuższego czasu gracze Jacka Winnickiego muszą co kolejkę uważać na czyhających na ich potknięcie, rywali z Sopotu, Słupska oraz Włocławka. Ozdobą meczu powinny być pojedynki Ronalda Moore’a z Joshem Millerem oraz LaMarshalla Corbetta z Konradem Wysockim. Atutem gospdarzy jednak wydają się podkoszowi. Mniejsza gama graczy na pozycjach 4-5 daje niestety mniejsze szanse beniaminkowi Dariusza Szczubiała (Doaks, Karnowski, Barycz kontra Lauderdale, Edwards, Kickert, Gabiński oraz Cel).

Mój typ: +15 Turów

Zastal – AZS Politechnika (19,00)

Zła sytuacja finansowa warszawiaków oraz zmiana trenera (a w efekcie 2 wygrane) dwie kolejki wstecz w Winnym Grodzie sugerują, iż może to być wyrównany mecz, lecz do końca pierwszej kwarty. Mihailo Uvalin i jego gracze muszą to spotkanie wygrać by walczyć o czołową szóstkę w perspektywie playoffs. Walter Hodge i Kirk Archibeque to są największe nadzieje Zastalu na wygraną i trenerowi Starcevićowi może być niezwykle ciężko by znaleźć odpowiedzi na tych graczy. Na pewno będziemy też świadkami nowych ustawień taktycznych Uvalina oraz większej liczby minut jego rezerowowych (może swoją szansę dostanie Filip Matczak tj. kolega z kadry Mateusza Ponitki i Michała Michalaka).

Mój typ: +20 gospodarze

Piątek:

Polpharma – Energa Czarni (19,00) – TVP Sport

Tony Weeden i Michael Hicks przeżywają ciężkie chwile w tym sezonie. Obaj przez dwa lata prowadzili swój starogardzki team do sukcesów w lidze (brązowy medal MP czy Puchar Polski) a dziś ciągną się w ligowym ogonie.. Po minimalnych porażkach z najlepszymi – Anwilem i Treflem – przyjdzie pora na konfrontację z inną z topowych drużyn PLK – Czarnymi. Czy Wojciechowi Kamińskiemu uda się wygrać po raz 6. w lidze z Polpharmą? Czy znajdzie receptę na wyższy skład gości i osoby Weavera czy Morrisona?? Będzie niezwykle ciężko, gdyż Danius Adomiatis nie zwykł odpuszczać spotkań i również walczy o jak najwyższą lokatę przed playoffs.

Mój typ: Czarni+8

Pin It

1 komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *