Jordan Williams w Zastalu !?

Szykuje się kolejny ciekawy transfer w TBL. Wszystko wskazuje na to, że Zastal Zielona Góra zostanie wzmocniony kolejnym ciekawym zawodnikiem. Chodzi o Jordana Williamsa.

Kojarzycie kim jest ten Amerykanin? Mierzy 208 cm i waży 118 kg. typowy zawodnik grający bliżej kosza na pozycji silnego skrzydłowego czy centra. Cały czas można określić go mianem perspektywicznego, bo liczy sobie dopiero 21 lat. Uczęszczał do znanej uczelni Maryland. W ostatnim roku swojej gry notował tam średnie na poziomie 16.9 punktów, 11.8 zbiórek oraz 1.4 bloków. Dobra gra w NCAA zaowocowała tym, że postanowił spróbować swoich sił na zawodowym poziomie. Dlatego zgłosił się do ostatniego draftu i został wybrany z 36 numerem przez New Jersey Nets. Z powodu lockautu jego debiut w najlepszej lidze świata został przesunięty, a koszykarz musiał zacząć szukać pracy w innych miejscach.

Papiery na granie Williams na pewno posiada. Czyżby został kolejną gwiazdą naszej ligi? Razem Gani Lawalem prawdopodobnie stworzy zabójczy duet pod koszem. Zastal posiada naprawdę ciekawy skład, a tym ruchem transferowym pokazują, że obecna dobra sytuacja w tabeli nie jest przypadkiem i chcą naprawdę sporo namieszać w tym sezonie.

Co ciekawe, przed sezonem Williams przymierzany był do Czarnych Słupsk. Tam jednak ostatecznie nie trafił. Pewne przysłowie mówi, że „co się odwlecze to nie uciecze”. W przypadku młodego Amerykanina jest chyba niezwykle trafne, bo wszystko wskazuje na to, że i tak trafi do naszego kraju.

Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *