Podsumowanie szóstej kolejki WRONBA

W 6.kolejce, niesamowitą pogoń zaprezentowali koszykarze Hesu, którzy w ciągu jednej kwarty, zdołali zniwelować dużą przewagę graczy R. Eldo & Rado. Niestety zabrakło czasu na przechylenie szali zwycięstwa na swoją korzyść. Czy Hes podniesie się po tej porażce?

SuperWRONBA

basketplanet.pl – McDonald’s BGD 59:48 (37:25)

basketplanet.pl: Stasieńko 18(1), Hryckiewicz 17, Skiba 13(1), Bogacz 6, Gieroń 3(1), Borkowski 2, Matkowski 0
McDonald’s BGD: Wilas 12, Prostak 11(1), Urbańczyk 9, Pawlak 6, Czekała 6, Kowalski 4, Poliwoda 0

TST Kogeneracja SA – Sampraus 51:42 (27:19)

TST Kogeneracja SA: Chałupa 12(1), Biernatowski 8, Gołąb 8, Remian 7, Widawski Paweł 6(1), Kasiński 6, Staniucha 2, Widawski Piotr 2, Cześniszewski 0
Sampraus: Kuciemba 13(1), Olejniczak 7, Maras 6, Jędryszek 6, Michalczewski 6, Kuczyński 4, Bora 0

Warriors – Tako AR 57:48 (29:23)

Warriors: Mleczko 14(1), Trela 13, Kurek 12, Danielewicz 9(1), Nikitiuk 6, Rumczyk 2, Wnukiewicz 1, Działowski 0, Gozdek 0
Tako AR: Dzieciniak 16(2), Wasilewski 13, Olech 9, Domagała 5(1), Mikoś 2, Tytko 2, Iwanowski 1, Grygorowicz 0

R. Eldo & Rado – Hes 46:45 (25:18)

R. Eldo & Rado: Bartkowiak 12, Kinal 11(1), Otręba 8, Kolisko 7, Białorucki 6(2), Rogoziński 2, Gawlik 0
Hes: Preisner 10, Koremba 10, Nowacki 9, Kardasz 6(2), Łata 4, Lewicki 3(1), Wieszczak 2, Wajda 1, Szczęsny 0

W SuperWRONBA zmierzyły się dwie najlepsze drużyny z poprzedniego sezonu. Obecni mistrzowie, TST Kogeneracja SA, podejmowali Sampraus. Przed tym spotkaniem, oba zespoły miały na swoim koncie same zwycięstwa. Od początku meczu, inicjatywę przejęli zawodnicy TST Kogeneracji SA, którzy dzięki dobrze zorganizowanej grze obronnej i konsekwencji w ataku, wygrali pierwszą część 17:6. W drugiej kwarcie, drużynę Sampraus poderwał Paweł Kuciemba, który w całym spotkaniu zdobył 13 punktów. Dzięki jego skutecznym zagraniom, wicemistrzowie odrobiłi trzy punkty straty. W drugiej części meczu przebudził się Adam Gołąb, który raz za razem wymuszał faule przeciwników. Tego dnia, był bezbłędny na linii rzutów wolnych (8/8 za 1 punkt). Koszykarze Samprausu, rzucili się do odrabiania strat w czwartej odsłonie spotkania. Niestety dwa faule techniczne, odebrały im szansę na korzystny rezultat. Mecz zakończył się wynikiem 51:42. Dla TST Kogeneracji SA jest to już trzecia wygrana w sezonie. Kolejne udane spotkanie zaliczył Robert Chałupa, który zdobył 12 punktów i zebrał 6 piłek. Wicemistrzowie SuperWRONBA, pierwszy raz schodzili z parkietu pokonani. Oba zespoły swoją grą pokazały, że w tym sezonie celują w wielki finał. Czy będziemy świadkami powtórki sprzed roku?

W drugim meczu, wicemistrzowie 1. ligi Warriors, podejmowali drużynę Tako AR. Przed spotkaniem nastroje obu drużyn były podobne. Koszykarze Warriors w pierwszym meczu, ulegli TST Kogeneracji SA 51:58. Ich przeciwnicy wygrali z McDonald’s BGD oraz nie sprostali Hesowi i Samprausowi. Początek spotkania to nieznaczna przewaga zawodników Warriors, którzy po dwóch kwartach prowadzili różnicą sześciu punktów. Po zmianie stron, celne rzuty Marka Dzieciniaka (16 punktów i 6 zbiórek w meczu), pozwoliły zniwelować przewagę do kilku oczek. W ostatniej kwarcie wicemistrzowie 1. ligi, dzięki dobrej grze dwójki – Bartosz Trela i Mariusz Mleczko, utrzymali wypracowaną wcześniej przewagę i wygrali 57:48. Po tym zwycięstwie, koszykarze Warriors udowodnili,że w obecnym sezonie, będą się liczyć w walce o czołowe lokaty w SuperWRONBA. Dla zawodników Tako AR jest to już trzecia porażka w sezonie. Będą musieli coś zmienić w swojej grze, jeżeli chcą pozostać w najwyższej klasie rozgrywek.

1.liga

Ekopolin – 7126Pomagam 66:53 (33:31)

Ekopolin: Wabnik 16(1), Trojanowski 16, Jakóbczyk 11, Rzeźnicki 9, Sławacki 6, Barancewicz 4, Czernek 3(1), Włodarczyk 1
7126Pomagam: Augustynowicz 13(1), Iłowski 11, Jeliński 10, Reszel 7(1), Szprynger 6, Kmiecik 4, Szyszka 2

W 1.lidze Ekopolin podejmował 7126Pomagam. Do tego meczu z nożem na gardłe przystępowali koszykarze 7126Pomagam, którzy w obecnych rozgrywkach dwa razy schodzili z parkietu pokonani. Zawodnicy Ekopolinu, po wygranej z Brothers Team, nie sprostali ekipie Łże Elity, z którą przegrali 47:53. Początek spotkania to skuteczna gra jednej i drugiej drużyny. Ekopolin dzięki dobrej postawie w obronie, zdobywał łatwe punkty po kontratakach. Kapitan 7126Pomagam Grzegorz Szyszka, próbował zmotywować swoich kolegów do lepszej gry. Niestety mobilizacja wśród zawodników 7126Pomagam, nie dała oczekiwanego rezultatu. Świetnie dysponowany Łukasz Wabnik (16 punktów w meczu), pozwolił wyjść Ekopolinowi na 7 punktowe prowadzenie. W ostatniej kwarcie, celnym rzutem za 3 punkty, próbował poderwać kolegów Sławomir Augustynowicz. Jego dobra dyspozycja nie wystarczyła do dogonienia Ekopolinu, który zwiększył przewagę dzięki punktom Bartosza Trojanowskiego. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 66:53. Dla zawodników 7126Pomagam jest to już trzecia porażka w obecnym sezonie. Kolejny raz podopieczni Grzegorza Szyszki, nie zdołali odnieść zwycięstwa. Przed nadchodzącymi spotkaniami, koszykarze 7126Pomagam, muszą popracować nad skutecznością rzutów 3 punktowych. W tym spotkaniu trafili zaledwie dwa z siedemnastu oddanych.

2.liga

Cosmodisc – Szwedzkie Pompy 37:22 (21:7)

Cosmodisc: Danecki 8(2), Zychla 8, Omański 7(1), Pułaczewski 5, Domagała 3(1), Wilkosz 2, Struzik 2, Dąbrowski 2
Szwedzkie Pompy: Bartosiak 6, Siedlecki 4(1), Sułek 4, Wnukiewicz 3, Samborski 3, Kowalski 2

Militaria.pl Shooting&Outdoor – TKKF Razem Wołów 69:29 (31:15)

Militaria.pl Shooting&Outdoor: Maciejczak 22(5), Langowski Bartosz 16(1), Hryciuk 9, Magott 8, Żelaszkiewicz 6, Langowski Tomasz 6(1), Wasiuta 2
TKKF Razem Wołów: Szumilas 8(1), Pietrzak 7, Kubik 7(1), Mrozek 3, Kuriata 2, Wacek 2, Osyra 0, Koziński 0, Obolewicz 0

Centrum-Naczep.com – Powerman Sport 46:21 (23:4)

Centrum-Naczep.com: Bobko 12, Hasik 9, Malinowski 7, Gruszka 6, Szmigiel 6, Żak 4, Kudła 2, Fedeczko 0, Żeleszkiewicz 0, Gąsiorowski 0, Głogowski 0
Powerman Sport: Staniów 4, Wątroba 4, Mroczkowski 4, Zielski 3, Milejski 2, Janusik 2, Ekiert 2, Szmelter 0, Dobies 0, Ciszewski 0

Mudżahedini – zebrano.com.pl 54:33 (27:8)

Mudżahedini: Groń 16, Lipczyński 12, Ferenc 10(1), Kwolek 6, Jurecki 5, Dorada 3, Pełka 2
zebrano.com.pl: Zając 11, Bieć 7, Haniecki 5(1), Liana 4, Grabowski 4, Kępka 2, Bąk 0, Paździor 0, Dzundza 0

W 2. lidze, zawodnicy reprezentujący barwy Szwedzkich Pomp, już trzeci raz schodzili z parkietu pokonani. Po nieudanych meczach z Los Pupilos i Powerman Sport, przegrali  z Cosmodisciem 37:22. Spotkanie od mocnego uderzenia rozpoczęli gracze Cosmodiscu, którzy wygrali pierwszą kwartę, aż 13:1. W dalszej cześci meczu, obraz gry nie ulegał zmianie. Koszykarze Szwedzkich Pomp, nie byli w stanie przeciwstawić się, dobrze zorganizowanej obronie rywali, którzy raz za razem rozbijali ich ataki. O porażce drużyny, której kapitanem jest Paweł Banaś zadecydowała bardzo słaba skuteczność rzutów 2 punktowych (17%) oraz szcześcioosobowy skład, który stawił się na ten pojedynek. Z tak małą liczbą graczy, ciężko jest wytrzymać na wysokich obrotach 40 minutowe spotkanie. W drużynie Cosmodiscu, przyzwoicie zaprezentował się Andrzej Zychla, który zakończył mecz z 8 punktami i 8 zbiórkami. Po tej wygranej kapitan Przemysław Wilkosz może odetchnąć z ulgą. Wracają nadzieję na awans do 1. ligi.

Trzecią wyganą w sezonie odnieśli koszykarze Centrum-Naczep.com, którzy nie dali szans Powerman Sport. W pierwszej części meczu byliśmy świadkami bardzo jednostronnego pojedynku. Koszykarze Powerman Sport, mieli olbrzymie problemy ze znalezieniem sposobu na dobrze funkcjonującą defensywę rywali. Efektem takiego stanu rzeczy, było zdobycie zaledwie 4 oczek, przy 23 punktach drużyny przeciwnej. Trzecia kwarta była potwierdzeniem tego, co wcześniej działo się na boisku. Bardzo dobra gra na tablicy (24 zbiórki) i spokojnie wyprowadzane akcje, pozwoliły kontrolować przebieg tego spotkania zawodnikom Centrum-Naczep.com. Mecz zakończył się ich zwycięstwem 46:21. Tą wygraną podopieczni Zbigniewa Grzełka potwierdzają,że w tym sezonie będą liczyć się w walce o awans do 1. ligi. Koszykarze Powerman Sport swoją grą pokazali, że w obecnych rozgrywkach utrzymanie w 2. lidze, będzie dla nich sukcesem.

3.liga

KFV Galaxy – STB Stars 31:24 (10:10)

KFV Galaxy: Jekiełek 13, Kaczmarek 9, Prałat 3, Stasik 3, Mendroń 2, Fajfer 1, Składnik 0, Gromek 0, Szatkowski 0
STB Stars: Nowak 6, Galaś 6, Zimoch 4, Bączek 4(1), Biesiekierski 2, Mańkiewicz 2, Serafinowicz 0

Napalm – KFC 62:45 (29:23)

Napalm: Świstowski Mateusz 15(1), Kaczmarczyk 15(1), Góralski 12, Stankiewicz 7, Mozoła 6(1), Pismaris 4, Świstowski Dominik 3
KFC: Jędrychowski 29(2), Krawczyk 5(1), Kołodziej 5(1), Lewacki 2, Kowalczyk 2, Kukuła 2

Eylert Legnica – Szynszyl Squad 64:34 (35:11)

Eylert Legnica: Długołęcki Marcin 13, Długołęcki Grzegorz 12, Rusek 9(1), Korczyński 8, Nadybski 8, Terlecki 6, Stępień 6, Marcoń 2, Muraszko 0
Szynszyl Squad: Ruchel 10, Gdowski 9, Urbaniak 6, Bójko 5, Nowaczyk 2, Ciurej 2, Graczyk 0, Karolczak 0, Maciążek 0

WuTeam – Nietota 47:36 (27:12)

WuTeam: Markowicz 12, Dworas 12, Szkoła 8, Brygider 8, Pietraho 4, Tabiś 3, Prusaczyk 0, Krawiec Mateusz 0, Krawiec Jacek 0
Nietota: Tabinowski 17(1), Wiśniewski 6, Kotarski 5(1), Stanek 4, Nowak 2, Bodak 2, Pepliński 0, Popiel 0

Zadymki Trzebnica – Malbud Basket 51:46 (20:18)

Zadymki Trzebnica: Jaremkiewicz 17(2), Krzysztofik 11, Widurski Arkadiusz 9(1), Szczepański 6, Zarzeczny 5, Widurski Tomasz 3, Jakusek 0
Malbud Basket: Mach 18(2), Lichończak 15(3), Drop 7, Góra 4, Pokrywka 2, Suchiński 0, Mirski 0

Basket Team – Łosie 54:49 (22:24)

Basket Team: Jaśko 27(3), Heng 12, Chromicz 11(1), Grabowski 4, Świrski 0, Bielas 0, Żyła 0
Łosie: Rożek 14, Rakowski 9, Szpiczakowski 8, Ladra Dariusz 7, Piejko 7(1), Ladra Jakub 2, Bożeńko 2, Piskorz 0, Lesik 0

Rebels – Gyldne Slagtere 49:25 (20:11)

Rebels: Kozioł 14, Szczap 13(1), Pudełek 9, Haber 9(1), Milewicz 4, Sikora 0
Gyldne Slagtere: Kordys 13(1), Hejduk 5, Sobolewski Adam 4, Szkudlarski 2, Sobolewski Jarosław 1, Mazurek 0, Niedzielski 0, Kwiatkowski 0

Tiradores – KursyBHP Asekor 58:39 (30:19)

Tiradores: Gawerski 24, Majcher 14(1), Rutkowski Roman 11, Stanisławski 3, Szydłowski 2, Rutkowski Grzegorz 2, Kaliński 2
KursyBHP Asekor: Nakielski 8, Wiercik 7(1), Potocki 7(1), Odyas 6, Tabiś 6, Heider 5, Maciejewski 0, Katyński 0

Drużyna A – Max Gyros 71:48 (37:19)

Drużyna A: Stempień 20(3), Manglus 16, Jankowski 10, Kazimierowicz 10, Broczkowski 8, Posadowski 4, Nagalewski 3
Max Gyros: Maruda 17(2), Boczkowski 8, Budzyński 7, Grzyś Przemysław 6(1), Uchański 5(1), Nawrocki 3, Grzyś Wojciech 2

Poracha – Birsy 35:25 (8:12)

Poracha: Kondracki 10, Prokopowicz 9(1), Jeżewski 5, Węgier 5, Pilszak 4, Paszko 2
Birsy: Cybiński 7, Wierzbicki 7(1), Podralski 5(1), Korus Michał 4, Karykowski 2, Korus Jakub 0, Wołoszyn 0

W 3.lidze koszykarze KFC, w dalszym ciągu nie potrafią odnieść pierwszego zwycięstwa. Po przegranych meczach z Max Gyros i Lombardi.pl, drużyna prowadzona przez Przemysława Kowalczyka, nie poradziła sobie Napalmem. Spotkanie rozpoczęło się od zdecydowanej gry w ataku zawodników Napalmu, którzy rozstrzygnęli pierwszą kwartę na swoją korzyść. W drugiej odsłonie koszykarze KFC, dzięki rzutom Michała Krawczyka, odrobili pięć punktów straty. Po zmianie stron, gra wyrównała się. W trzeciej kwarcie, obie drużyny próbowały rzutów z dystansu. Niestety skuteczność zarówno Napalmu (3/12) oraz KFC (4/17), pozostawia wiele do życzenia. W drużynie zwycięzców bardzo dobrze zaprezentował się Tomasz Góralski, który mecz zakończył z 12 punktami i 14 zbiórkami. W zespole KFC niesamowite zawody rozegrał Maciej Jędrychowski, który zdobył 29 punktów i zebrał 13 piłek. Mecz zakończył się wynikiem 45:62.

Trzecią porażkę z rzędu odnieśli zawodnicy reprezentujący barwy Łosi. Po nieudanych spotkaniach z Łobuzersami oraz Porachą, nie sprostali Basket Team, z którym przegrali 49:54. Początek spotkania nie zapowiadał takiego scenariusza. Pierwsza kwarta zakończyła się remisem 13:13. W drugiej odsłonie, nieznacznie lepszy był zespół Łosi, który wypracował sobie 2 punktowe prowadzenie. Po zmianie stron, świetnymi zagraniami popisywał się Karol Jaśko, który w całym spotkaniu zdobył aż 27 punktów. Dobrze do tej pory dobrze funkcjonująca defensywa Łosi, nie potrafiła znaleźć sposobu na zatrzymanie rozpędzonych koszykarzy Basket Team. Wygrana trzecia kwarta 19:6, zadecydowała o końcowym wyniku spotkania. Oprócz  Karola Jaśko, udany wystep zaliczył Krzysztof Chromicz, który do 11 punktów dorzucił 10 zbiórek. Tą wygraną, koszykarze Basket Team, zapewnili sobie awans z grupy. Czy uda im się powalczyć o coś więcej?

Debiutujący na parkietach ligi WRONBA, gracze Gylde Slagtere, rozpoczęli sezon od dwóch wygranych. Odprawili z kwitkiem zespół LZS Blues Jelcz Laskowice oraz MWSLiT. Ich przeciwnikiem była doświadczona drużyna Rebels, która w obecnych rozgrywkach, uległa MWSLiT 44:59. Spotkanie mocnym akcentem rozpoczęli zawodnicy Rebels, którzy wygrali pierwszą kwartę 9:4. Dobrze dysponowany był Marcin Haber, który trafił trafił cztery z sześciu oddanych rzutów. Od samego początku meczu, problem z faulami mieli koszykarze Gyldne Slagtere, którzy w całym spotkaniu popełnili ich aż 22. W drugiej części meczu, koszykarze Rebels, stopniowo powiększali przewagę. Bardzo dobra gra na tablicy (37 zbiórek), pozwoliła zdobywać łatwe punkty spod kosza. Debiutanci próbowali odmienić losy meczu, szalonymi rzutami za 3 punkty. Niestety trafili tylko jeden. Ostatecznie mecz zakończył się wygraną drużyny Rebels 49:25. Po tym zwycięstwie do gry wrócili doświadczeni zawodnicy, których kapitanem jest Maciej Milewicz. Dla debiutujących w lidze WRONBA, była to dobra lekcja przed nadchodzącymi spotkaniami.