Piąta kolejka WRONBA

W 5.kolejce pierwszoligowy zespół Łże Elity, wygrał już trzeci mecz z rzędu. Tym razem koszykarze z Trzebnicy nie poradzili sobie z drużyną, której kapitanem jest Dawid Przystał. W SuperWRONBA zawodnicy Hes po dwóch porażkach, w końcu mogą dopisać zwycięstwo na swoje konto. Pierwsze spotkanie wygrali z mistrzem 1.ligi basketplanet.pl.

SuperWRONBA

Hes – Tako AR 47:35 (16:16)

Hes: Nowacki 16, Kardasz 14(4), Lewicki 8(1), Wieszczak 7(1), Koremba 2, Szczęsny 0
Tako AR: Domagała 14(2), Wasilewski 6, Dzieciniak 6(2), Grygorowicz 4, Tytko 3, Olech 2, Mikoś 0, Iwanowski 0

Sampraus – basketplanet.pl 51:40 (22:17)

Sampraus: Kuciemba 21(3), Olejniczak 14, Maras 10, Michalczewski 3(1), Bora 2, Kuczyński 1, Jędryszek 0
basketplanet.pl: Hryckiewicz 13(1), Skiba 8, Bogacz 7(1), Borkowski 7, Stasieńko 3, Szary 2, Gieroń 0

W SuperWRONBA zawodnicy zespołu Hes, podejmowali drużynę Tako AR. Od początku spotkania żadna z drużyn nie potrafiła zdobyć przewagi. Po pierwszej kwarcie na tablicy widniał remis, 14:14. Po przerwie koszykarze jednej i drugiej drużyny nie mogli zdobyć choćby punktu. Niecelne rzuty obu zespołów spowodowały bardzo niski wynik kwarty 2:2. Po zmianie stron, sygnał do ataku zespołowi Hes dał Michał Nowacki, który w całym spotkaniu zdobył 16 punktów oraz zebrał 7 piłek. Dzięki zorganizowanej grze defensywnej, zespół Hes zdołał wyjść na 5-punktowe prowadzenie. Ostatnia kwarta to popis strzelecki Damiana Kardasza (14 punktów w spotkaniu) oraz Przemysława Lewickiego (8 oczek w meczu). Koszykarze Tako AR próbowali odwrócić losy meczu rzutami za 3 punkty. Niestety bardzo słaba skuteczność (22%), nie odmieniła przebiegu spotkania, które zakończyło się zwycięstwem zespołu Hes 47:35. Dla zawodników Tako AR jest to druga porażka w sezonie. Po zwycięstwie nad McDonald’s BGD, podopieczni Marka Dzieciniaka nie sprostali utytułowanemu rywalowi. Dla ekipy Hes jest to pierwsza wygrana w obecnych rozgrywkach. Czy dzięki niej zawodnicy odzyskają dawną pewność siebie i znów wrócą do walki o mistrzostwo?

W drugim spotkaniu obecny wicemistrz Sampraus, mierzył się ze zwycięzcą 1.ligi basketplanet.pl. Przed tym spotkaniem obie drużyny nie zaznały jeszcze smaku porażki. Sampraus odniósł zwycięstwa nad Tako AR oraz R. Eldo & Rado. Zawodnicy basketplanet.pl w swoim pierwszym spotkaniu w SuperWRONBA, pokonali utytułowaną drużynę Hes. Mecz lepiej rozpoczęli koszykarze Sampraus, którzy dzięki dobrej grze w obronie, wygrali pierwszą kwartę 10:5. W dalszej części meczu, dzięki świetnym zagraniom Piotra Hryckiewicza (13 punktów i 8 zbiórek w spotkaniu), koszykarze basketplanet.pl utrzymywali wynik kontaktowy. W ostatniej kwarcie Paweł Kuciemba (21 punktów), udanymi akcjami rozstrzygnął wynik meczu na korzyść zespołu Sampraus, 51:40. Dla wicemistrzów SuperWRONBA jest to już trzecia wygrana z rzędu. Koszykarze basketplanet.pl po świetnej inauguracji sezonu, muszą przełknąć gorycz porażki.

1.liga

MUKS Bielany Wrocławskie – Baczo K Oleśnica 59:31 (29:11)

MUKS Bielany Wrocławskie: Kosmala 17, Rzepka 13(2), Grzesik 7, Powązka 6, Zagrodny 6(1), Wilk 6, Pomianowski 4, Broniecki 0, Mikołajczak 0, Solnica 0
Baczo K Oleśnica: Jaworski 9, Osuch 7(1), Turczyn 6, Woźny 4, Dopierała 3, Stępień 2, Zwierz 0

Łże Elity – B.C Trzebnica 44:42 (23:19)

Łże Elity: Witkowski 13(3), Drobiński 9, Przystał 8, Szymura Krzysztof 6, Szymura Piotr 4, Barcewicz 2, Głos 2, Sojka 0
B.C Trzebnica: Zych 13(2), Tereniuk 8, Podrygajło 6, Walczak 6(2), Podrygajło 5, Antkowiak 2, Omiecina 2, Kruszona 0, Krupa 0

W 1.lidze MUKS Bielany Wrocławskie rozgrywał spotkanie z Baczko K Oleśnica. W obecnych rozgrywkach bilans obydwu zespołów to zwycięstwo i porażka. Mecz lepiej rozpoczęli koszykarze z Bielan, którzy za sprawą Bartosza Rzepki i Dawida Powązki, odskoczyli rywalom na kilka punktów. Koszykarze z Oleśnicy nie potrafili znaleźć sposobu na dobrze funkcjonującą obronę rywali. Z osiemnastu oddanych rzutów za 3 punkty, trafili zaledwie jeden. Ich przeciwnicy prowadzeni przez Tomasza Kosmalę (17 punktów i 8 zbiórek w spotkaniu), powiększyli przewagę do czternastu punktów. Ostatnie dwie kwarty to dominacja MUKS Bielany Wrocławskie, który pokonał Oleśniczan 59:31. Zawodnicy Baczko K Oleśnica, porażkę zawdzięczają bardzo słabej skuteczności rzutów. Nie potrafili wykorzystać aż 19 strat drużyny przeciwnej. Dzięki tej wygranej, gracze MUKS Bielany Wrocławskie utrzymali czwarte miejsce w tabeli.

W drugim spotkaniu B.C Trzebnica podejmowała zespół Łże Elity. Przed tym meczem oba zespoły miały na swoim koncie po dwa zwycięstwa. Rywalizację lepiej rozpoczęli zawodnicy Łże Elity, którzy wygrali pierwszą kwartę 14:8. Koszykarze z Trzebnicy mieli problem ze skutecznością rzutów za 3 punkty. W całym spotkaniu na osiemnaście prób, trafili tylko cztery. W drugiej kwarcie udane akcje Michałą Witkowskiego (13 punktów), pozwiliły utrzymać przewagę drużyny Łże Elity. W ostatniej części spotkania szaloną pogoń rozpoczęli Trzebniczanie. Po udanych akcjach Przemysława Tereniuka oraz Michała Zycha, przegrywali tylko dwoma punktami. W samej końcówce celnymi rzutami za 3 punkty, wynik ustalił Michał Witkowski. Spotkanie zakończyło się wygraną Łże Elity 44:42. Dla zespołu z Trzebnicy jest to pierwsza porażka w sezonie. Koszykarze Łże Elity w obecnych rozgrywkach nie mają sobie równych. Z taką grą śmiało mogą myśleć o awansie do SuperWRONBY.

2.liga

Golden Play Club – Rogalik Środa Śl. 72:36 (26:13)

Golden Play Club: Kozikowski 21(5), Zachorski 20, Twardowski Paweł 12, Kas 7, Karczewski 6, Sawicki 4, Twardowski Tomasz 2
Rogalik Środa Śl.: Kuras 20(3), Juzyk 10(1), Marczak 6, Dutko 0, Dżendżera 0, Misiuna 0

MuchoBronx – Zielony Robal 61:56 (33:19)

MuchoBronx: Uziałko 23(2), Suska 15, Bochenek 6, Moras 5, Kazuła 5, Repeć 2, Tatarek 2, Szydłowski 2, Broniek 1
Zielony Robal: Wencek 17(1), Magyar 13(2), Przybyło 11, Wójcik 8, Pacuła 5, Józefczyk 2

LZS W.Quandt Żmigród – Wrobis S.A. 55:48 (20:23)

LZS W.Quandt Żmigród: Boczanowski 27(4), Radziszewski 7(1), Adamowicz 7(1), Wroński 6(2), Rozlazły 6, Sołtysiak 2, Pabich 0, Bajserowicz 0
Wrobis S.A.: Stefańczyk Łukasz 20, Stich 9, Murdzia 9, Stefańczyk Tomasz 6, Kraszewski 2, Nikiel 2, Wróblewski 0, Łaziński 0, Sobota 0, Wronka 0

profilsport.pl – lacoste24.pl 57:41 (26:13)

profilsport.pl: Korczyński 15(1), Baranowski Jakub 11, Baranowski Konrad (2) 11, Dąbrowski 7(1), Gęsicki 6, Chmiel 5, Froch 2
lacoste24.pl: Kaliński 13, Płomiński 11(1), Hrebieniuk 8, Oborzyński 2, Woźny 2, Filipek 2, Maliszewski 2, Szwed 1, Drożdż 0, Fabiański 0, Pawełczyk 0

WroGeo – Prawo Bronxu 64:53 (32:31)

WroGeo: Wawrzyńczuk 18, Gruba 13, Osada Grzegorz 10, Osada Jarosław 6, Jakubowski 6, Kosowski 6, Mach 4, Rutski 1, Paprocki 0, Domino 0
Prawo Bronxu: Sarnecki 21, Frania 11(1), Piosik 6, Stys 4, Stengert 4, Drąg 4, Poręba 3(1)

The Krizar’s BSK – Kantor Plex 50:45 (24:26)

The Krizar’s BSK: Kogut 24(3), Okraszewski 11(3), Hetman 8, Krzysztowczyk 4, Gworys 2, Smyk 1, Dumin 0, Tomczyk 0, Kubacki 0, Kiełbusiewicz 0
Kantor Plex: Roś 11, Kaszewski 10, Zieliński 8(2), Galewski 6(2), Dorobisz 5, Przewoźniczek 2, Krajewski 2, Paukszt 1, Krajewski 0

N.B.K. – Hasco Lek 58:47 (26:27)

N.B.K.: Warawko 26, Zemlak 15, Kuryłek 8, Mikołajko 6, Ołowecki 2, Bielan-Rygoł 1, Szablicki 0
Hasco Lek: Gładki Karol 15(3), Chalabala 10, Hes 6, Jacyna 5, Gładki Filip 5, Gierałt 4, Gapiński 2, Krasowski 0, Janik 0, Ranosz 0

Los Pupilos – Tel Raf 40:28 (15:14)

Los Pupilos: Ciężak 12(1), Sławiński 9(1), Młyńczak 7(1), Struś 6, Woźniak 4, Wrona 2, Krowiarz 0
Tel Raf: Chałupa 9, Pyziak 7(1), Słapa 6, Zdrojewski 4, Mucha 2, Siuda 0

W 2.lidze koszykarze Golden Play Club w dalszym ciągu są niepokonani. Po wygranych nad Kantor Plex i WroGeo, podopieczni Tomasza Kasa rozbili Rogalik Środa Śl. 72:36. Od początku spotkania wyraźną przewagę mieli zawodnicy Golden Play Club, którzy po dwóch kwartach wypracowali sobie 13-punktowe prowadzenie. Świetne dysponowani byli Przemysław Kozikowski oraz Wojciech Zachorski, którzy wspólnie zdobyli 41 punktów. Koszykarze ze Środy Śląskiej, nie mieli żadnych argumentów, którymi mogli zaskoczyć rywali. O ich porażce zadecydowała duża liczba strat oraz wyraźnie słabsza gra na tablicach. Dla zawodników Rogalik Środa Śląska jest to już druga porażka w sezonie. Czy uda im się wrócić do walki o awans?

Koszykarze The Krizar’s BSK w obecnym sezonie wygrali dwa pierwsze mecze. Odprawiali z kwitkiem kolejno Rogalik Środa Śl. oraz Militaria.pl Shooting&Outdoor. Ich przeciwnikiem był Kantor Plex, który po porażce z Golden Play Club ograł TKKF Razem Wołów. Pierwsze dwie kwarty tego pojedynku były niezwykle wyrównane. Zawodnicy obydwu drużyn popisywali się udanymi rzutami za 3 punkty. Po pierwszej połowie dwoma punktami prowadził Kantor Plex. Po zmianie stron sygnał do odrabiania strat dał Krzysztof Kogut, który w całym spotkaniu zdobył aż 24 punkty. Bardzo dobra gra w obronie oraz mała liczba fauli, pozwiliły odnieść trzecie z rzędu zwycięstwo drużynie The Krizar’s BSK. Mecz zakończył się wynikiem 55:45.

3.liga

Vistalex S.A. – Bball Szkółka Dzierżoniów 83:29 (29:16)

Vistalex S.A.: Reizer 21, Wojciechowski 21, Adamowicz 13(1), Tur 10(1), Bąkowski 8(1), Trawiński 6, Arthur Alexander 4
Bball Szkółka Dzierżoniów: Mularczyk 7(1), Fior 7(1), Chodyra 5(1), Michalik 4, Białach 2, Kostek 2, Radziewicz 2

Lombardi.pl – Stowarzyszenie Maraton 41:26 (25:16)

Lombardi.pl: Mikołajczak 10, Szczerek 7, Stodolny 7(1), Cycon 4, Posioł 4, Woch 4, Furman 3(1), Jaworowski 2, Wojciechowski 0, Kotkiewicz 0, Pawlak 0
Stowarzyszenie Maraton: Haratek 11(2), Jeszkie 7, Szmek 6(1), Nowicki 2, Ignor 0, Śmieszko 0

Fallimagni – Wings Media 59:40 (28:27)

Fallimagni: Zuber Krzysztof 20(1), Ograbek 16, Więcek 10, Surmiak 7, Wróbel Adam 4, Wróbel Marcin 2, Barski 0, Zuber Kamil 0
Wings Media: Jarmakowicz 14(2), Kociałkowski 8(1), Bednarz 6, Otwinowski 5, Józefowicz 4, Mazur 2, Skrzydelski 1, Szymański 0, Siedlecki 0

Asesor Show – Szerszenie 57:24 (25:11)

Asesor Show: Chudziński 16, Klimczak 13, Dec 7(1), Ressel 5, Mankiewicz 5(1), Krupa 5, Wojewódzki 4, Kiszkiel 2, Milczanowski 0
Szerszenie: Piekarczuk 6, Sum 5, Kobecki 5, Marciniak 4, Szymerowski 4, Wciórka 0, Smułuch 0

Łobuzersi – Trzy Sześć 50:28 (20:11)

Łobuzersi: Kelm 12(1), Korpanty 8, Rusek Maciej 7, Nowak 7(1), Rusek Michał 5, Wiercioch 5(1), Maścianica 4, Stelmasiewicz 2
Trzy Sześć: Mroczek 7(1), Szurek Teodor 5, Woźniak 5, Wojciechowski 5, Zynwala 4, Kalinowski 2, Szurek Kornel 0, Staszyński 0

Kleten Clan – Vabank 71:45 (32:20)

Kleten Clan: Krawczyk 27, Gurdziel 18, Chudy 13, Lićwinko 6, Bielawski 5, Adamcewicz 2, Bujnicki 0, Majta 0
Vabank: Kijak 16(4), Potoczek 9(2), Mirecki 6, Świder 5(1), Cywiński 3, Kramarz 2, Herda 2, Kwiatkowski 2

Tiradores – Główki od Szpilek 53:37 (25:12)

Tiradores: Rutkowski Grzegorz 14, Gawerski 11, Stanisławski 10, Rutkowski Roman 7, Kaliński 6, Krokowski 5
Główki od Szpilek: Gembarzewski 18(1), Grześkowiak 9, Żuk 7, Bartocha 3, Żurawski 0

InvestMap.pl – The Hoop’s 46:43 (19:25)

InvestMap.pl: Bodys 12(1), Krawiec 12, Golus 8(2), Marciniak 7, Augustynowski 5(1), Piórek 2, Zdziarski 0
The Hoop’s: Halusiak 11(1), Słaby 10, Małek 6, Górski 6, Ejsmund 6, Ejsmund 4, Małolepszy 0, Wójcik 0, Małolepszy 0, Bujak 0

Anderskajs – McDonald’s 44:39 (22:22)

Anderskajs: Jurkiewicz 16, Jania 10, Fast Michał 8, Fast Grzegorz 8, Sipurzyński 2, Furman 0, Klekociński 0
McDonald’s: Kaca 15(3), Dajewski 8, Cywiński 6, Czyżewski 5(1), Żygadło 3(1), Kamiński 2, Bulatović 0, Kielar 0

Twierdza Kłodzko – KSP Gospoda 52:36 (26:13)

Twierdza Kłodzko: Bednarski 14(1), Makowski 10(2), Guzara 10, Rogalewski 7(1), Walasek 6, Błesznowski 5(1), Tkaczyk 0, Ptaszyński 0
KSP Gospoda: Kucharski 13(3), Ratajczak 10, Janiszewski 9, Łyszczarek 2, Maćkowiak 1, Kurczak 1, Ejben 0, Chrustowski 0

W 3.lidze gracze reprezentujący barwy Lombardi.pl, nie dali najmniejszych szans drużynie Stowarzyszenie Maraton. Od początku meczu, wyraźną przewagę osiągneli zawodnicy Lombardi.pl, których do zwycięstwa prowadził kapitan Maciej Mikołajczak (10 punktów w spotkaniu). Wygrana pierwsza kwarta 12:2 oraz czwarta 10:5, ustaliły wynik końcowy 41:26 na korzyść Lombardi.pl. Dla koszykarzy Stowarzyszenia Maraton jest to już druga porażka w obecnych rozgrywkach. Poprzednim razem nie sprostali debiutującej we WRONBA ekipie 4Fun. Natomiast sytuacja Lombardi.pl jest zupełnie inna. Po trzecim zwycięstwie w sezonie, drużyna Macieja Mikołajczaka jest na dobrej drodze do upragnionego awansu.

Pierwszą wygraną w sezonie odniesli koszykarze Vistalex S.A, którzy po porażce z KSP Gospoda, pokonali Bball Szkółka Dzierżoniów 83:29. Od początku spotkania dominowała tylko jedna drużyna, w której udane zawody rozegrali Łukasz Reizer oraz Jaciek Wojciechowski. W sumie dla zespołu Vistalex S.A. zdobyli 42 punkty i 23 zbiórki. Dla młodych zawodników z Dzierżoniowa była to trzecia porażka z rzędu. W ekipie beniaminka wyróżniającą się postacią był Daniel Mularczyk, który zdobył 7 punktów i zebrał 9 piłek.

Zespół Trzy Sześć przegrał z Łobuzersami 28:50. Początek spotkania zapowiadał wyrównane widowisko i emocje do ostatniej minuty. Po pierwszej kwarcie koszykarze Trzy Sześć przegrywali zaledwie jednym punktem. Kolejne dwie kwarty to dominacja zawodników Łobuzersów, którzy wyszli na 20-punktowe prowadzenie. Próbę odrabiania strat koszykarze Trzy Sześć podjęli na początku czwartej kwarty. Udane zagrania Kornela Sznurka i Rafała Wojciechowskiego, nie zdołały odmienić losów tego spotkania. Dla Łobuzersów po pokonaniu Łosi, jest to już drugie zwycięstwo w sezonie. Koszykarze Trzy Sześć dopiero pierwszy raz schodzili z parkietu pokonani. Zapowiada się emocjonująca walka o wyjście z grupy.