Zagraniczny raport – Polacy w obcych ligach

 Nie mamy zbyt wielu swoich przedstawicieli za granicami swojego kraju, ale raczej większość z nich wstydu swoimi występami nam nie przynosi i radzi sobie całkiem przyzwoicie. Najlepiej w ostatniej kolejce zaprezentował się Szymon Szewczyk i to on zasłużył na największe wyróżnienie.

A jak radzili sobie inni? Rosja:

Michał Ignerski – ostatni swój występ zaliczył  w lidze VTB przeciwko Żalgirisowi, gdzie zanotował 17 punktów, 3 zbiórki i 3 przechwyty. W lidze tej notuje średnio 15.0pkt, 4.3zb i jedną asystę. W lidze rosyjskiej ma słabsze osiągnięcia, bowiem zalicza 10.0pkt, 2.7zb i 1.0 as na mecz.

Thomas Kelati – w ostatnim swoim meczu nasz naturalizowany reprezentant zagrał także w lidze VTB, gdzie zanotował 7pkt, 5zb,3as i 2 prz. W VTB notuje 6.3pkt, 2.3zb i 2.0as.  W lidze rosyjskiej póki co jego staty wyglądają dość mizernie – 1.0pkt, 1.5zb oraz 2.0as na kolana nie powalają.

Niemcy: 

Robert Tomaszek – były gracz Turowa Zgorzelec pokonał wraz ze swoim Wurzburgiem Telekom Bonn, a sam na parkiecie przebywał przez 6 minut, w ciągu których uzyskał 4 punkty i jedną asystę. Po sześciu kolejkach jego statystyki wynoszą 3.7pkt oraz 3.2 zbiórki na mecz.

Grecja: 

David Logan – rzucający obrońca zagrał niezłe zawody w drugiej kolejce ligi greckiej w barwach Panathinaikosu. Logan zdobył  15 punktów (6/8 za 2, 1/4 za 3, 0/1 za 1) i miał 3 asysty w 21 minut.

Włochy: 

Szymon Szewczyk- w ubiegłą niedzielę zaimponował nasz reprezentacyjny podkoszowy, który w ligowym spotkaniu swojej Wenecji uzyskał 22 punkty (5/10 za 2, 4/6 za 3), miał 11 zbiórek, asystę, 2 bloki i 4 straty. Po trzech spotkaniach w Legabasket  jego średnie wynoszą 15 punktów, 7.7 zbiórki i 1 blok.

Jakub Wojciechowski – jak na razie nasz młody koszykarz nie miał szansy na pokazanie swoich umiejętności.

Pin It

1 komentarz

 1. Hallo !!
  Jest jeszcze dwoch Polakow, jeden jako bardzo utalentowany trener.
  W Skandynawii nazywaja go Siegercoach zwyciezajacy trener.
  Pracowal z duzymi sukcesami w Finlandii, a w ubieglym roku zdobyl Puchar
  Danii i zostal misrzem tego Kraju i jednoczesnie trenerem roku Danii.
  Drugi Polak to mlodszy brat Dejworka Mike Dejworek – 210cm wzrostu rocznik 1987 w tym roku po studiach w USA debiutuje w lidze dunskiej i jak na razie spisuje sie bardzo dobrze.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *