Polska młodzież w czwartej kolejce TBL.

W czwartej serii gier TBL, młodzi polscy gracze nie odegrali wielkich ról, ale Jakub Parzeński, Mateusz Ponitka i Michał Michalak przyczynili się do wygranych swoich drużyn.

Pragnę tylko przypomnieć, że jak co tydzień do naszego posumowania bierzemy pod uwagę tylko graczy urodzonych w 1991 roku lub młodszych. Kończymy z wiecznie młodymi, 25-letnimi polskimi koszykarzami

Zastal Zielona Góra – PGE Turów Zgorzelec 73:80

Filip Matczak (’93) z Zastalu nie wyszedł na parkiet, a Turów nawet na ławce nie miał żadnego młodego gracza.
Śląsk Wrocław – AZS Koszalin 76:85

Jakub Koelner (’93) i Piotr Niedźwiedzki (’93) zagrali po 6 minut. Koelner nie trafił swojego jedynego rzutu, stracił piłkę, ale i pokazał dużą waleczność, czym zyskał sobie sympatię kibiców Śląska. „Niedźwiedź” nie trafił ani za dwa, ani za trzy oraz stracił piłkę i jeden raz zablokował rywala.

PBG Basket Poznań – Siarka Jezioro Tarnobrzeg 84:72

Jakub Parzeński (’91) rozegrał najlepszy mecz w sezonie i znacząco przyczynił się do pierwszej w tym sezonie wygranej PBG. W ciągu 22 minut, rzucił 12 punktów (4-7 FG) i zebrał 7 piłek. W TBL zadebiutował jego dwa lata młodszy kolega Krzysztof Martuzalski, który wszedł jednak tylko na 11 sekund. Fryderyk Szydłowski (’93) zagrał pięć minut i zebrał jedną piłkę. 40 minut na ławce przesiedzieli urodzeni w 1993 roku Szymon Milczyński i Witold Filarowski.

W koszulce Siarki pierwszy raz w lidze wystąpił najmłodszy ja dotąd debiutant w tym sezonie – Rafał Walski, który przyszedł na świat 31 maja 1995 roku. Na boisku występował przez minutę. Trzy lata młodszy Piotr Pyszniak nie oderwał się przez cały mecz od ławki, a Dariusz Wyka (’91) w 17 minut nie oddał rzutu, zebrał dwie piłki i 4 raz faulował. Tradycyjnie także udało mu się zablokować przeciwników. Tym razem dwukrotnie.

Kotwica Kołobrzeg – AZS Politechnika Warszawska 87-97 OT

Mimo, że Michał Michalak (’93) i Mateusz Ponitka (’93) nie mieli tak dużego udziału w drugiej wygranej AZS-u z rzędu co poprzednio, to kolejny raz otrzymali sporo minut. Michalak w 23 minuty rzucił 7 punktów (2-9 FG), zebrał 9 piłek, miał 2 asysty, 1 przechwyt, 1 stratę i faul. Ponitka natomiast w 20 minut, trafił 1 z 4 rzutów z gry, rzucił 4 punkty oraz zanotował 3 zbiórki, 2 asysty, 4 faule, przechwyt, blok i dwie straty.

Michał Kwiatkowski (’92) z Kotwicy rozegrał najlepsze spotkanie w tym sezonie. Zanotował 12 punktów (4-7 FG), asystę, przechwyt i stratę w 23 minuty.

Wojciech Złoty (’91) i Partyk Bajtus (’91) nie wyszli na parkiet.

Polpharma Starogard Gdański – ŁKS Łódź 81-76

Szymon Radomski (’95) cały mecz spędził na ławce.

ŁKS nie ma swojej kadrze tak młodych zawodników

Energa Czarni Słupsk – Anwil Włocławek  72-81

Szymon Długosz (’92) z Czarnych nie wyszedł na parkiet nawet na sekundę. Podobnie jak Michał Sokołowski (’92) i Michał Pietrzak (’93) z Anwilu.