Hannah wzmocnił Akademików z Koszalina

Stefhon Hannah zasilił drugą drużynę PLK obecnego sezonu – Akademików z Koszalina. Amerykański obrońca zagra najprawdopodobniej już w sobotę w meczu z Zastalem Zielona Góra i ma być kolejnym wartościowym uzupełnieniem składu Tomasza Herkta. Transfer tego gracza do PLK oznacza drugą roszadę w składzie jakiejkolwiek ekipy TBL po czterech kolejkach nowego sezonu. Wcześniej bowiem Anwil Włocławek opuścił Louis Hinnant, a zastąpiono go Krzysztofem Szubargą.

26-letni Hannah jest absolwentem Uniwersytetu Missouri. W barwach Tigers grał jednak tylko przez dwa lata. W ostatnim sezonie gry (2007/08) notował średnio 14.7 pkt., 5.3 ast., 3.0 zb. i trafiał 38.5% rzutów za trzy.

Przez ekspertów oceniany jest jako bardzo szybki rozgrywający potrafiący być niezłym kreatorem sytuacji dla kolegów. Dysponuje dobrym rzutem z dystansu i jest twardym obrońcą, który dzięki swojej szybkości przechwytuje sporo piłek. Może występować zarówno jako jedynka oraz dwójka (combo).

Mierzący 185 cm (80 kg) rozgrywający po studiach wyjechał do Europy gdzie grał między innymi w litewskim Siaulai i w 2009 roku dostąpił zaszczytu gry w Meczu Gwiazd ligi litewskiej. W ostatnich rozgrywkach reprezentował Iowa Energy z NBDL. Ze swoim zespołem zdobył mistrzostwo tej ligi, a sam był jednym z czołowych zawodników zwłaszcza w fazie playoff. W regular season notował 7.6 pkt., 2.2 ast. i 2 zb. W PO natomiast średnie urosły do 15.5 pkt., 4.9 zb., 4 ast. i 40% za trzy.

Nowy gracz AZS Koszalin był już w sierpniu przymierzany do gry w PLK i w zespole WKS Śląsk Wrocław, jednak teraz wesprze Igora Milicića i J.J. Montgomery’ego. Jego zatrudnienie najprawdopodobniej będzie oznaczało rozwiązanie kontraktu z Marshallem Stricklandem. 

Woy

Kibic NBA spod znaku Chicago Bulls od 1992 roku. Fan Magica Johnsona i Scottiego Pippena. W PLK na bieżąco śledzący wydarzenia od 1991 roku, fan Rajmondsa Miglinieksa i Josepha McNaulla. Chętnie dzielący się najświeższymi nowinkami oraz historycznymi wydarzeniami, które miał okazję oglądać. Pasjonat statystyk i cyferek. Koszykówkę ogląda na każdym poziomie; od NBA do PLK.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przeczytaj poprzedni wpis:
PBG Poznań odnosi pierwsze zwycięstwo

PBG Basket stanęło na własnym parkiecie przed szansą przełamania passy porażek w trzech pierwszych kolejkach. Rywalem tym razem była osłabiona...

Zamknij