Druga kolejka WRONBA

W drugiej kolejce ligi WRONBA, zostało rozegranych 20 spotkań. Obecni mistrzowie SuperWRONBA, TST Kogeneracja SA rozpoczęli marsz po kolejny tytuł. Na ich drodze stanęła debiutująca w SuperWRONBA drużyna Warriors. Kto dopisał sobie pierwsze zwycięstwo w 34 sezonie?

SuperWRONBA

TST Kogeneracja SA – Warriors 58:51 (31:16)

TST Kogeneracja SA: Kasiński 16, Chałupa 13, Biernatowski 8, Cześniszewski 7(1), Remian 6, Staniucha 4, Widawski Piotr 4(1), Widawski Paweł 0
Warriors: Kurek 13(1), Trela 11(1), Rumczyk 9(1), Nikitiuk 8, Danielewicz 7(1), Gozdek 2, Działowski 1

W meczu na szczycie, obecny mistrz TST Kogeneracja SA, podejmował debiutującą na parkietach SuperWRONBA, ekipę Warriors. Obie drużyny przystąpiły do spotkania w osłabionych składach. Obrońcy tytułu musieli poradzić sobie z brakiem MVP poprzednich rozgrywek Adama Gołąba. Drużyna Warriors wystąpiła bez Mariusza Mleczko oraz Karola Wnukiewicza.
Od początku spotkania inicjatywę przejęli zawodnicy TST Kogeneracja SA, którzy po dwóch kwartach wypracowali sobie 15 punktową przewagę. Na uwagę zasługuje świetna gra centra Mateusza Kasińskiego, który w całym spotkaniu zdobył 16 punktów i 10 zbiórek. Drużyna Warriors zaczęła odrabiać straty dopiero w ostatniej kwarcie. Udane zagrania Wojciecha Kurka i Bartosza Treli, wystarczyły jedynie na zmniejszenie rozmiarów porażki. Całe spotkanie zakończyło się zwycięstwem obecnych mistrzów – 58:51.

1.liga

Łże Elity – MUKS Bielany Wrocławskie 55:54 (27:26)

Łże Elity: Witkowski 17(3), Przystał 13, Turbański 10(3), Barcewicz 9, Wajerowski 4, Sojka 2
MUKS Bielany Wrocławskie: Kosmala 16, Broniecki 11(3), Rzepka 10(2), Mikołajczak 9, Pośpiech 4, Powązka 4, Pomianowski 0

Ekopolin – Brothers Team 56:48 (25:19)

Ekopolin: Sławacki 13(2), Jakóbczyk 12(2), Czernek 6(1), Wabnik 6, Siworski 6, Rzeźnicki 5(1), Trojanowski 5, Kowalski 3
Brothers Team: Maćkowiak 13, Czekaj 10(2), Rząśnicki 9, Mańkowski 8, Wycech 6, Nowakowski 2, Ćwójda 0, Pakuła 0

W pierwszej lidze byliśmy świadkami emocjonującego spotkania pomiędzy zespołami Łże Elity  i spadkowiczem z SuperWRONBA – MUKS Bielany Wrocławskie. Mecz od samego początku był bardzo wyrównany. Po dwóch kwartach 1 punktową przewagę uzyskał zespół Łże Elity. W kolejnych odsłonach prowadzenie zmieniało się z minuty na minutę. Ostatecznie dzięki celnym rzutom za 3 punkty Macieja Turbańskiego, zespół Łże Elity przechylił szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Mecz zakończył się wynikiem 55:54.

W drugim spotkaniu zespół prowadzony przez Pawła Rzeźnickiego, nie dał najmniejszych szans utytułowanej drużynie Brothers Team. Po udanym początku i wygranej pierwszej kwarcie 14:8, inicjatywę przejęli zawodnicy reprezentujący barwy Ekopolinu. Punkty zdobywane przed duet – Paweł Sławacki i Marcin Jakóbczyk pozwoliły wygrać drugą kwartę 17:5. W kolejnej fazie meczu zawodnicy Brothers Team, nie mogli znaleźć sposobu na dobrze zorganizowaną obronę rywali. Konsekwentna gra na tablicach (22 zbiórki), pozwoliła odnieść pierwsze zwycięstwo w 34. edycji drużynie Ekopolin. Mecz zakończył się wynikiem 56:48.

2. liga

Zielony Robal – Tel Raf 49:36 (23:11)

Zielony Robal: Walas 12(1), Wencek 11(1), Józefczyk 7(1), Magyar 5, Gruszecki 3(1), Krajna 3, Przybyło 2, Stadnicki 2, Pacuła 2, Wójcik 2
Tel Raf: Piechota 27(2), Mucha 4, Zdrojewski 4, Chałupa 1, Poznański 0, Pyziak 0, Sarnicki 0

Militaria.pl Shooting&Outdoor – Prawo Bronxu 54:47 (26:23)

Militaria.pl Shooting&Outdoor: Maciejczak 16(2), Langowski 12, Szymanowski 9(1), Magott 9, Żelaszkiewicz 6, Wasiuta 2, Hryciuk 0
Prawo Bronxu: Stys 13, Stengert 10, Drąg 8, Sarnecki 5(1), Frania 4, Piosik 4, Drwięga 3

WroGeo – TKKF Razem Wołów 45:35 (26:16)

WroGeo: Gruba 12(1), Osada Jarosław 8, Osada Grzegorz 8, Wawrzyńczuk 6, Jakubowski 6, Kosowski 3, Mach 2, Paprocki 0, Rutski 0
TKKF Razem Wołów: Kubik 10(1), Szumilas 9(1), Osyra 6, Kuriata 3, Orłowski 3, Obolewicz 2, Mrozek 2

Centrum-Naczep.com – Cosmodisc 37:27 (22:14)

Centrum-Naczep.com: Hasik 8, Gruszka 7(1), Fedeczko 5(1), Żak 4, Żeleszkiewicz 4(1), Szmigiel 3, Malinowski 3, Grzelka 2, Głogowski 1
Cosmodisc: Pułaczewski 9, Omański 7, Domagała 5(1), Struzik 4, Zychla 2, Danecki 0, Preisner 0

Hasco Lek – lacoste24.pl 59:52 (25:17)

Hasco Lek: Hes 13, Chalabala 9, Nowak 9(1), Jacyna 8, Gierałt 6, Gładki 5, Gapiński 5(1), Ramasz 4
lacoste24.pl: Kaliński 17, Oborzyński 10(3), Płomiński 9(1), Woźny 7, Hrebieniuk 4, Szwed 3, Filipek 2, Fabiański 0, Drożdż 0, Pawełczyk 0, Maliszewski 0

MuchoBronx – Los Pupilos 63:40 (34:10)

MuchoBronx: Baj 19(4), Suska 16, Moras 8, Szydłowski 6(2), Kazuła 5, Repeć 4, Bochenek 3, Broniek 2, Tatarek 0
Los Pupilos: Sławiński 13(1), Woźniak 10, Byra 10, Młyńczak 4, Struś 3(1), Krowiarz 0

Zmagania na drugoligowych parkietach rozpoczął wicemistrz trzeciej ligi Zielony Robal. Ich przeciwnikiem był zespół Tel Raf, dla którego był to debiut w tej klasie rozgrywek. Spotkanie rozstrzygnęło się w 2 kwarcie, wygranej przez zespół Pawła Pacuły 14:2. Szalona pogoń zawodników Tel Raf, nie przyniosła oczekiwanych rezultatów. Seryjnie zdobywający punkty Wojciech Piechota (27 punktów), zdołał jedynie zmniejszyć rozmiary porażki. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem drużyny Zielony Robal 49:36.

Zwycięzca 32. edycji 3.ligi Los Pupilos, zmagania w drugiej lidze rozpoczął od porażki. Osłabieni brakiem byłego lidera Zbigniewa Kuryłka (N.B.K), nie byli w stanie nawiązać równorzędnej walki z doświadczoną ekipą MuchoBronx. Pierwsza kwarta zakończona wynikiem 20:2, pozwoliła drużynie prowadzonej przez Michała Repecia kontolować przebieg spotkania. Świetna forma strzelecka Adama Baja (19 punktów), przyczyniła się do wygranej MuchoBronxu 63-40.

3.liga

Nietota – Perspektywa 63:31 (35:10)

Nietota: Nowacki 12(2), Stanek 10, Pepliński 10, Kotarski 9(1), Klimaszewski 7(1), Nowak 6, Bodak 5, Popiel 4
Perspektywa: Dybski 10(2), Kwaśnicki 7(1), Kotewicz 6, Dąbrowski 4, Pawlos 4, Kołodziej 0, Sztobryn 0, Misiak 0

Twierdza Kłodzko – The Hoop’s 55:37 (28:19)

Twierdza Kłodzko: Rogalewski 21(4), Guzara 15, Błesznowski 6, Walasek 5(1), Tkaczyk 4, Kulczycki 4, Wiśniowski 0, Ptaszyński 0, Mikita 0
The Hoop’s: Małek 15(1), Małolepszy 14, Wójcik 5(1), Ejsmund 3, Małolepszy 0, Górski 0, Bujak 0

MWSLiT – Rebels 59:44 (35:22)

MWSLiT: Wawrzyńczuk 19, Oborzyński 12, Siczyński 11(2), Zabłocki 9, Rabiega 4, Gliniak 4
Rebels: Kozioł 12, Sikora 11(1), Milewicz 9, Haber 6, Szymański 4, Daciuk 2

InvestMap.pl – Bball Szkółka Dzierżoniów 89:23 (51:6)

InvestMap.pl: Bodys 17, Krawiec 17(1), Omelan 15, Iwanowski 11, Bednarek 10, Marciniak 10, Golus 4, Huk 2, Zdziarski 2, Augustynowski 1
Bball Szkółka Dzierżoniów: Kostek 8, Drubkowski 6, Białach 5, Bukowski 2, Fior 2, Mularczyk 0, Chodyra 0, Michalik 0, Radziewicz 0

Vabank – STB Stars 50:42 (21:12)

Vabank: Potoczek 11, Kijak 10(1), Cywiński 10, Kwiatkowski 7, Mirecki 4, Rogala 4, Kramarz 2, Herda 2
STB Stars: Dobner 13(1), Galaś 12(1), Serafinowicz 6, Bączek 5, Biesiekierski 2, Zimoch 2, Mańkiewicz 2

Zadymki Trzebnica – Wings Media 78:68 (33:31)

Zadymki Trzebnica: Widurski Tomasz 20, Krzysztofik 17, Widurski Arkadiusz 17(1), Jakusek 12, Zarzeczny 5(1), Jaremkiewicz 5(1), Szczepański 2, Fedyk 0
Wings Media: Kociałkowski 17(2), Bednarz 17(3), Józefowicz 13(1), Jarmakowicz 11, Otwinowski 7(1), Szymański 2, Skrzydelski 1, Łazarski 0

Eylert Legnica – Łobuzersi 67:43 (31:23)

Eylert Legnica: Długołęcki Grzegorz 23, Długołęcki Marcin 12, Nadybski 10, Muraszko 10(1), Wanot 6, Terlecki 4, Rusek 2
Łobuzersi: Maścianica 9(1), Wiercioch 7(1), Rusek Maciej 5, Rusek Michał 5(1), Kelm 5(1), Nowak 5, Stelmasiewicz 3(1), Feiga 2, Korpanty 2

in-game.pl – Błąd Kroków Oława 48:27 (23:20)

in-game.pl: Zimoląg 17, Struś 10(2), Kozioł 8, Wawer 7, Górski Michał (2) 4, Pulka 2, Górski Łukasz (2) 0
Błąd Kroków Oława: Olczyk 8, Kawalec 6, Boczar 5, Kalinowski 4, Lech 2, Parys 2, Marmulewicz 0

Drużyna A – 4Fun 59:51 (30:23)

Drużyna A: Jankowski 25(2), Stempień 13(1), Broczkowski 12, Manglus 4, Ciszek 3(1), Posadowski 2
4Fun: Bazylak 18, Czekajło 13, Jasek 6, Kleszcz 5, Pastuszek 4, Januszkiewicz 3, Litwiński 2, Dąbrowski 0, Żurek 0

Młode Wilki – NG Engineering 57:49 (7:9)

Młode Wilki: Kaszubski 13(3), Kucharski 13(2), Pieńkowski 12(2), Gawroniak 12, Bulski 4, Juszczyk 3(1), Boba 0, Więcek 0
NG Engineering: Rojek 9(1), Haftaniuk 9, Janik 9(1), Cygański 8, Cichy 7, Komorek 5, Rojek 2, Hamerski 0, Dorabiała 0

W 3 lidze w pierwszym swoim spotkaniu spotkali się dwaj debiutanci – Bball Szkółka Dzierżoniów oraz Investmap.pl. Mecz przypominał pojedynek Dawida z Goliatem. Po trzech kwartach zawodnicy Investmap.pl prowadzili różnicą aż 59 punktów. Na uwagę zasługuje niesamowita skuteczność rzutów za 2 punkty 36/59 oraz liczba 41 zbiórek. W drużynie z Dzierżoniowa przyzwoicie zaprezentował się 17-letni Wojciech Kostek, zdobywca 8 punktów i 6 zbiórek. Całe spotkanie zakończyło się wynikiem 89 do 23 dla Investmap.pl
Zadymki Trzebnica od zwycięstwa rozpoczął rywalizację w 34 sezonie ligi WRONBA. Ich przeciwnikiem był kolejny z beniaminków zespół Wings Media. Po pierwszej przegranej kwarcie 8:21, zawodnicy prowadzeni przez byłego skrzydłowego TST Macieja Jarmakowicza, zdołali dogonić swojego rywala. W 3 i 4 kwarcie oglądaliśmy popis trójki zawodników Zadymki Trzebnica. Grzegorz Krzysztofik, Arkadiusz Widurski oraz Tomasz Widurski w sumie zdobyli 54 punkty i poprowadzili swój zespół do wygranej 78:68.

Kolejne spotkanie na parkietach ligi WRONBA rozegrał zespół Błąd Kroków Oława. Ich przeciwnikiem był powracający po dwóch sezonach przerwy in-game.pl, którego trzon tworzą zawodnicy drużyny Burro. Po wyrównanej pierwszej kwarcie (14:13), trzy kolejne padły łupem zespołu Michała Górskiego. Wyróżniającym się zawodnikiem był Jakub Zimoląg, zdobywca 17 punktów i 5 zbiórek. Mecz zakończył się porażką zespołu z Oławy 27 do 48.