Investgas Sopot Cup. Trefl wygrał w finale ze Śląskiem

Tref Sopot wygrał sopocki turniej Investgas Cup 2011. W finale gospodarze wygrali 83-71 ze Śląskiem Wrocław. W meczu o trzecie miejsce PBG Basket Poznań pokonał 100-89 Hapoel Bnei Hasharon.

Mecz finałowy:

Śląsk Wrocław – Trefl Sopot 73:83 (22:21, 19:18, 15:24, 17:20)

Punkty dla Śląska: Bogavać 19, Mladenović 14, Skibniewski 10, Graham 7, Calhoun 6, Koelner 5, Niedźwiedzki 5, Buczak 5, Vairogs 2, Zyskowski 0, Bochno 0.

Punkty dla Trefla: Koszarek 17, Turek 13, Wiśniewski 12, Horne 10, Burgess 10, Dylewicz 9, Waczyński 8, Stefański 4, Szymkiewicz 0, Fraś 0.

Po bardzo wyrównanej pierwszej kwarcie, koszykarze Śląska odskoczyli na początku drugiej odsłony na aż 11 punktów (32-21). Wrocławianie bardzo szybko stracili jednak prowadzenie. Twarda obrona Trefla i kilka punktów Łukasza Wiśniewskiego z szybkiego ataku, pozwoliły zniwelować straty. Po punktach Slavisy Bogavaca, Śląsk ostatecznie wygrał pierwsza połowę 41-39.

Przez większość trzeciej kwarty wynik oscylował w okolicach remisu. W końcówce tej „ćwiartki” drużyna Miodraga Rajkovica nie radziła sobie w ofensywie, a bardzo ważne rzuty trafiał reprezentacyjny rozgrywający Trefla Łukasz Koszarek. Dzięki jego punktom oraz trafieniom Chrisa Burgessa sopocianie odskoczyli na 63-56 po 30 minutach.

O losach meczu przesądziły pierwsze minuty czwartej kwarty. Fatalna postawa Śląska pod koszem rywali oraz serynie zdobywane punkty przez Burgessa, Horne’a i Koszarka spowodowały, że na pięć minut przed końcem Trefl wygrywał już 77-59. W ostatnich minutach, przy rozstrzygniętym wyniku obaj trenerzy wpuścili na parkiet rezerwowych. Nieźle spisał się Jakub Koelner, który w krótkim czasie zdobył pięć punktów.

Po meczu nagrodę MVP odebrał Łukasz Wiśniewski.

Mecz o trzecie miejsce:

PBG Basket Poznań – Maccabi Bnei Hasharon 100:89 (23:18, 18:27, 14:16, 30:24, 15:4)

PBG Basket: Comagic 32, Micic 28, Kulig 20, Smorawiński 5, Sulowski 5, Moskal 4, Parzeński 4, Milczyński 2, Nowak 0, Szydłowski 0
Maccabi: Dunn 34, Mintz 16, Carter 14, Lavie 12, James 12, Katz 2, Buchbinder 0, Bouchman 0