Iwo Kitiznger zagra w Radomiu

Były reprezentant Polski zasilił pierwszoligową Rosę

Na dwa dni przed inauguracją sezonu 2011/2012 działacze radomskiej Rosy zdecydowali się na zakontraktowanie być może ostatniego zawodnika, który ma pomóc zespołowi wywalczyć awans do ekstraklasy.

Nowym zawodnikiem Rosy Radom został w czwartek Marcin Kosiński fanom basketu znany bardziej jako Iwo Kitzinger. W ten sposób zespół trenerów Piotra Ignatowicza i Marka Łukomskiego nabrał być może ostatecznego kształtu i będzie uznawany za jednego z faworytów do walki o najwyższe cele w tym sezonie.

Włodarze Rosy nie kryją zadowolenia i potwierdzają swoje aspiracje do walki o ekstraklasę. – Transfer Marcina Kosińskiego gwarantuje nam większą rotację w zespole. Wąska kadra, którą mieliśmy w trakcie okresu przygotowawczego, mogła się okazać sporym problemem na późniejszym, bardziej zaawansowanym, etapie rozgrywek. Udało nam się w końcu zbudować na tyle mocny zespół, że jest on w stanie osiągnąć zakładany przez nas cel czyli awans do najlepszej polskiej ligi – poinformował prezes Klubu Sportowego Rosa Radom Robert Bartkiewicz.

Marcin Kosiński radomskiej publiczności zaprezentuje się już w najbliższym meczu z POLOmarket Sportino Inowrocław. Wszelkie formalności związane z licencją zawodnika zostały dopełnione.

Sądzę, że Marcin świetnie wkomponuje się w cały nasz zespół i szybko znajdzie dla siebie kawałek gry. Jest on takim zawodnikiem, o którym można powiedzieć, że z niejednego pieca jadł chleb. Jego ciekawa kariera, świadczy o tym, że grał przeciwko najlepszym zawodnikom w naszym kraju i nie tylko. Musimy oczywiście dać mu trochę czasu na dogranie się z pozostałymi zawodnikami, ale jestem zdania, że nie będzie to trwało zbyt długo – podsumował trener Rosy Piotr Ignatowicz.

Po ostatnim nieudanym sezonie w Asseco Prokom Gdynia, Iwo Kitzinger na pewno będzie chciał odbudować swoją pozycję w polskim światku koszykarskim. Już dziś wszystko wskazuje na to, że będzie jedną z ciekawszych postaci zaplecza ekstraklasy.

Info za: SportoweFakty.pl

Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *