Turów przegrywa i zajmuje ostatnie miejsce

PGE Turów Zgorzelec przegrał swój trzeci z rzędu mecz turnieju organizowanego przez niemiecki New Yorker Phantoms. Ostatnim pogromcą zgorzelczan była drużyna gospodarzy, która wygrała, po dogrywce 93:84. Dla trenera Jacka Winnickiego był to sygnał alarmowy przed zbliżającymi się kwalifikacjami jego zespołu do elitarnych rozgrywek Euroligi.

Po pierwszej połowie wicemistrzowie Polski tracili do gospodarzy turnieju aż 18 oczek (33-51). Na szczęście dla Turowa gra dwóch liderów – Davida Jacksona i Daniela Kickerta – pozwoliły na odwrócenie ról w drugiej partii meczu.

Po zmianie stron zgorzelczanie zagrali agresywniej w defensywie i systematycznie odrabiali straty, punkt po punkcie. Kluczowym zawodnikiem jak i w poprzednim spotkaniu okazał się David Jackson. ’D.J.’ który w sumie zdobył 32 punkty, zanotował ważne trafienie, doprowadzając do stanu 84-84 i o dalszych losach pojedynku musiała zadecydować dogrywka.

Niestety kolejne pięć minut gry okazały się 'popisem’ nieskuteczności zawodników ze Zgorzelca. W niej ekipa wicemistrzów Polski nie była w stanie znaleźć drogi do kosza rywali i ostatecznie uległa 84-93, odnosząc tym samym trzecią porażkę w turnieju i kończąc całą rywalizację na ostatnim, czwartym miejscu. Martwi na pewno dyspozycja rzutowa kluczowych zawodników, typowanych na liderów po odejściu Torey’a Thomasa. Giedris Gustas i Ronald Moore, którzy mają przejąć pałeczkę przy rozgrywaniu akcji Turowa, łącznie uzyskali 4 oczka..Przed niemiecką publiką również nie błyszczał Konrad Wysocki (bez punktu).

Pointa: Z 11. meczów przedsezonowych ekipa Turowa wygrała tylko 5. Wygrane padły w spotkaniach z: II -ligowym WKS-em Śląsk, Zastalem Zielona Góra (2x), czeskim BK Pardubice oraz słowacką Spisską Nova Ves.
Porażki natomiast miały miejsce z: czeskim BK Decin, New Yorker Phantoms (2x) ekstraklasowym Śląskiem Wrocław, czeskim CEZ Nymburk i belgijską Optimą Gent.

Wynik: New Yorker Phantoms Braunszwik – PGE Turów Zgorzelec 93:84

PGE Turów: Jackson 32, Kickert 25, Lauderdale 10, Mielczarek 4, Gabiński 4, Moore 4, Chyliński 3, Cel 2, Edwards 0, Jankowski 0, Gustas 0, Wysocki 0

New Yorker: Dennis 18, Mittmann 17, Visser 14, McElroy 13, Kulawick 9, Schneiders 7, D. Theis 6, Greer 5, William 4.