Memoriał J.Ponickiego: Czarni wygrywają!

Wczoraj zakończył się XII Memoriał Jacka Ponickiego w Poznaniu. Zwycięstwo odniosła drużyna Czarnych Słupsk, która pokonała w finałowym pojedynku zespół Zastalu Zielona Góra. W meczu o trzecie miejsce gospodarze turnieju pokonali Kotwicę Kołobrzeg.

PBG Basket Poznań – Kotwica Kołobrzeg 82-75

Pierwsza połowa meczu była bardzo wyrównana z jednej strony nie do powstrzymania dla Poznaniaków byli Reginald Holmes i Jessie Sapp, a z drugiej Kotwica nie radziła sobie pod koszami, gdzie królował Damian Kulig. Dopiero w trzeciej kwarcie dzięki dobrej grze Djordje Micicia PBG zbudowało sobie bezpieczną przewagę nad rywalami. Po obu stronach parkietu niezawodny był Żarko Comagić, a sporo punktów z ławki dorzucili też korzystający na nieobecności Lichodzijewskiego Jakub Parzeński i wychowanek Pyry Poznań Jakub Nowak. W drużynie z Kołobrzegu zabrakło wsparcia dla dwójki strzelców z USA, z pozostałych zawodników żaden nie przekroczył granicy 10 punktów. Kotwicy wyraźnie brakuje siły pod koszami, słabiej zagrał Marko Djurić, a Jordan Eglseder dopiero uczy się grać z nowym zespołem.

PBG Basket Poznań: Kulig 20, Micić 14, Smorawiński 13, Comagić 12 , Sulowski 11, Parzeński 7, Nowak 5

Kotwica Kołobrzeg: Holmes 24, Sapp 22, Wichniarz 7, Ł. Diduszko 7, Kwiatkowski 4, Bajtus 4, Eglseder 4, Djurić 3

Zastal Zielona Góra – Energa Czarni Słupsk 69-78

Po wyrównanym meczu, w którym sytuacja zmieniała się jak w kalejdoskopie Czarni Słupsk wygrali z Zastalem Zielona Góra i tym samym zapewnili sobie zwycięstwo w XII Memoriale Jacka Ponickiego. Mecz lepiej zaczęli gracze ze Słupska prowadzeni przez Darnella Hinsona szybko objęli wysokie prowadzenie i na przerwę po pierwszej kwarcie schodzili wygrywając 21-11. Zastal nie zamierzał jednak składać broni. Dzięki świetnej grze Gani Lawala, z którym nie radzili sobie podkoszowi Czarnych, przed czwartą kwartą zielonogórzanie prowadzili 2 punktami. Ostatnia część gry to jednak zdecydowana przewaga grających small-ball graczy ze Słupska. Oprócz wspomnianego wcześniej Hinsona w zespole Energi świetnie spisał się Paweł Leoczńczyk zaś w Zielonej Górze jak zwykle pewnym punktem był Walter Hodge.

Zastal Zielona Góra: Lawal 14, Hodge 13, Nobles 9, Flieger 7, Foote 7, Dłoniak 6, Chanas 6, Stelmach 5, Rajewicz 2

Energa Czarni Słupsk: Hinson 20, Leończyk 15, Weaver 10, Morrison 8, Burrel 8, Roszyk 7, Cesnauskis 6 Białek 2, Kikowski 2