John Turek wesprze Chrisa Burgessa

Nowy środkowy Trefla Sopot

John Turek, który trzy lata temu grał w srebrnej ekipie Turowa Zgorzelec za kadencji Saso Filipovskiego, został dziś nowym podkoszowym Trefla Sopot. Amerykański środkowy po holenderskiej przygodzie z Gasterra Flames Groeningen będzie starał się z jak najlepszej strony wesprzeć Chrisa Burgessa w ekipie prowadzonej przez Karlisa Muiznieksa.

Mierzący 206cm i ważący 105 kg środkowy postara się, podobnie jak przed laty, z dobrej strony zaprezentować polskim kibicom. W sezonie 2008/09 w barwach Turowa Zgorzelec, notował on średnie statystyczne na poziomie: 8.2 pkt, 4,5 zb, 1.3 blk. Następnie przeszedł on do ligi niemieckiej, by reprezentować klub Phoenix Hagen.


Nie będzie to pierwszy przypadek podobnego transferu z Turowa poprzez ligę zagraniczną do Trefla. W minionym sezonie podobną przygodę zaliczył inny ex center teamu ze Zgorzelca, Slobodan Ljubotina. Popularny ‚Ljubo’ też miał okazję występować pod ręką Saso Filipovskiego w Turowie, też zdobył srebrny medal z Zgorzelcu, następnie postawił na ligę belgijską, by w końcu zasilić team z Trójmiasta.

Wracając do osoby Turka, w minionym sezonie zdobył on srebrny medal Mistrzostw Holandii, a jego atutem w grze pod bronią tablicą jest blokowanie rywali. Ciekawe jak wpasuje się w zespół Karlisa Muiznieksa i u boku wyróżniającej się postaci ostatniego sezonu wśród centrów – Chrisa Burgessa.

Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *