Karnowski i Niedźwiedzki zagrali w All Star Game U-18 w Kownie

24 wyróżniających się młodych zawodników z Europy zagrało w All Star Game w Kownie. Była to jedna z imprez towarzyszących podczas litewskiego Eurobasketu. W spotkaniu wystąpili także Przemysław Karnowski i Piotr Niedźwiedzki.


Zawodnicy zostali przed meczem podzieleni na dwa zespoły – Niebieski i Biały. Pierwszy zespół prowadził Norweg Mathias Ekchoff do spółki z Grekiem Dimitrisem Avdalasem, a pod ich skrzydłami grał Przemysław Karnowski. Drugi z naszych zawodników, czyli Piotr Niedźwiedzki ze Śląska Wrocław wylądował w białym zespole i jego trenerami byli Radovan Trifunovic (Słowenia) i Joergen De Linde Lind (Dania).

Spotkanie zakończyło się wygraną Niebieskich 81-80.

W przerwie meczu odbył się konkurs wsadów, który wygrał Sergiej Karasev z Rosji.

Dobre wrażenie pozostawił po sobie Karnowski. Zawodnik Siarki Tarnobrzeg wyszedł w pierwszej piątce. Popisywał się udanymi zagraniami zarówno w ataku jak i obronie i już po dwóch kwartach miał na koncie 9 punktów i 3 zbiórki. W sumie uzbierał 13 punktów, 5 zbiórek i 2 przechwyty w 22 minuty. Niedźwiedzki zanotował 3 punkty,4 zbiórki, 2 asysty i blok w 10 minut.

W składach zespołów zabrakło dwóch niezwykle utalentowanych graczy młodego pokolenia – Polaka Mateusza Ponitki i Hiszpana Jaime Fernandeza.

White – Blue 80-81 (31-22, 19-20, 13-23, 17-16)

White: H. Invernizzi 11, S. Geyik 10, D. Saric 9, V. Micic 8, A. Suarez 8, R. Larsen 8, B. Radosavljevic 8, M. Imbro 6, A. Abrines 5, T. Borg 4, P. Niedźwiedzki 3, P. Gualtieri 0.

Blue: P. Karnowski 13, N. Miljenovic 12, A. Gudumak 10, A. Cvetkovic 9, W. Margarity 8, E. Reinholt 7, P. Semaska 6, J. Caven 5, S. Karasev 5, V. Gerun 4, A. Dell Valle 2, P. Ivanov 0.

 

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przeczytaj poprzedni wpis:
Sparingi ligowców #2

Sezon w PLK zaczyna się za trzy tygodnie. Obecnie wiele drużyn kompletuje jeszcze składy, a wszystkie przygotowują formę,  rozgrywając mecze...

Zamknij