Comagić zmienia Zieloną Górę na Poznań

Żarko Comagić przez dwa tygodnie przebywał na testach w drużynie PBG Basketu Poznań. Po kilku rozegranych sparingach Serb przekonał do siebie trenera Miliję Bogicevicia i w najbliższym sezonie będzie reprezentować barwy poznańskiego klubu.


Żarko Comagić (26 lat, 200 cm) ostatni rok spędził w Zastalu Zielona Góra. Skrzydłowy zielonogórzan spędzał średnio 19 minut na mecz w rozgrywkach Tauron Basket Ligi, zdobywając w tym czasie 6,7 punktów i ponad cztery zbiórki.

Znałem Żarko już dużo wcześniej. Byłem jego trenerem przez dwa lata w Kraljevie w sekcji młodzieżowej. Żarko później wyleciał do Stanów, wrócił, w zeszłym sezonie grał w Zastalu. Jest to zawodnik, który może obsadzić przynajmniej dwie pozycje – 3 i 4, a myślę, że też może nawet i 2. Będzie to zawodnik bardzo pomocny w zadaniach defensywnych, jak również w walce na deskach – powiedział o nowym nabytku trener Milija Bogicević.

W ostatnim meczu sparingowym PBG Basketu Poznań z Anwilem Włocławek Comagić był najlepszym zawodnikiem swojego zespołu. W całym meczu serbski skrzydłowy zdobył 16 punktów.

Źródło informacji: SportoweFakty.pl

Pin It

1 komentarz

  1. Dobry gracz, dawal rade w Zastalu. Niech probuje sil w Poznaniu, a teraz Jakub Dloniak bedzie mial wiecej minut w Zastalu, a to dobry gracz.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *