Pierwszy Izraelczyk w PLK

Historyczne wydarzenie w naszej lidze!

Po pięciu latach gry w drugiej lidze izraelskiej 23-letni obrońca Oded Brandwein przenosi się do ligi polskiej i w sezonie 2011-2012 będzie reprezentował barwy Kotwicy Kołobrzeg. Mierzący 188cm gracz spędził dwa ostatnie tygodnie na treningach z drużyną PLK i trenerzy klubu zdecydowali się dać zawodnikowi większą szansę.

Wcześniej zawodnik próbował swoich sił we Włoszech, gdzie niestety nie udało mu się zdobyć angażu. Z kolei w poprzednim sezonie dla swojej ex drużyny Yavne, Brandwein notował statystyki na poziomie 10pkt/2as/1.5zb.

Oded bez problemu będzie miał szansę na dużą liczbę minut w Kotwicy, gdyż posiada polski paszport (podobnie choćby jak Aaron Cel i Konrad Wysocki z Turowa). Brandwein ma na swoim koncie również występy w juniorskich reprezentacjach Izraela (U-18 i U-20). Ciekawe z jakiej strony pokaże się kibicom swojego nowego klubu?

A tak podsumował wyjazd na obóz przygotowawczy do Niemiec nowy nabytek Kotwicy:

„Wyprawa do Niemiec była bardzo dobrym pomysłem. Przebywaliśmy ze sobą 24 godziny na dobę, także lepiej się wszyscy poznaliśmy. Pochodzimy z różnych krajów, kultur i to był to ważny czas spędzony we wspólnym gronie. Jeśli chodzi o sprawy treningowe to skupialiśmy się na kwestiach atletycznych, co jest konieczne mając na uwadze długi sezon”.

Co prawda pierwszym zawodnikiem z izraelskim paszportem w naszej lidze był Alan H. Waldman, który na początku wieku grał w Pruszkowie. Był to jednak Amerykanin urodzony w USA. Dopiero później wyjechał do Izraela.

Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *