Kuebler testowany przez Asseco Prokom

Michael Kuebler, który w poprzednim sezonie występował w drużynie wicemistrza Polski PGE Turowa Zgorzelec stara się o angaż w Asseco Prokomie. Amerykanin dołączył do gdynian, którzy przebywają na obozie na Litwie.Jak informuje portal Sportando.net Michael Kuebler dołączył do drużyny Asseco Prokom Gdynia, która przebywa na zgrupowaniu na Litwie.

Amerykanin jest już dobrze znany w Polsce. Ostatni sezon spędził w PGE Turowie Zgorzelec, z którym wywalczył wicemistrzostwo Polski, przegrywając w finale właśnie z Asseco Prokomem. W rozgrywkach Tauron Basket Ligi zdobył przeciętnie 4,4 punktów i jedną zbiórkę w każdym meczu.

Pierwszy raz o tym zawodniku kibice w Polsce usłyszeli w sezonie 2006/2007, w którym dołączył do ekipy beniaminka ekstraklasy Kageru Gdynia. Był jednym z liderów zespołu i rozgrywki zakończył z dorobkiem średnio 13 punktów w każdym spotkaniu.

Sezon 2008/2009 spędził już w Baskecie Kwidzyn. Pod wodzą Andreja Urlepa Kuebler nadal był ważną postacią swojej drużyny, jednak tym razem jego zdobycze ograniczyły się do 10,5 punktów.

Później grał także dla AZS Koszalin, gdzie obok George’a Reese’a i Igora Milicicia był liderem zespołu. Wzbogacał konto zespołu o ponad 11 punktów, czym zapracował na przenosiny do silnego PGE Turowa.

Tam dostawał jednak mniej minut od trenera Jacka Winnickiego i prawie cały sezon zasadniczy przesiedział na ławce rezerwowych. Więcej grał w play-off.

Info za: SportoweFakty.pl

Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *