Marko Lekic nowym graczem AZS-u Koszalin

Jak podała oficjalna strona AZS-u Koszalin, nowym zawodnikiem „akademików” został serbski środkowy Marko Lekić.


Lekić to 26-letni mierzący 210 cm środkowy. W poprzednim sezonie występował w słoweńskim Heliosie Domzale. W tamtejszej lidze w 28 meczach spędzał na parkiecie średnio 22 minuty. W tym czasie notował 10.6 punktów i 3.1 zbiórki. Jego zespół zdołał awansować do półfinału ligi.

Wcześniej był zawodnikiem między innymi Budnocost, Vojevodiny i Crveny Zvezda. Jest wychowankiem słynnej szkółki Partizana Belgrad. Jako młody koszykarz zapowiadał się na świetnego centra i w wieku 17 lat zaliczył nawet trzyminutowy epizod w Eurolidze w koszulce tego klubu oraz zdobył mistrzostwo kraju. Występował w kadrze Serbii i Czarnogóry do lat 18.

– Marko powinien pojawić się w Koszalinie z początkiem przyszłego tygodnia i jeśli potwierdzi swoją przydatność w drużynie skład AZSu na nadchodzący sezon zostanie zamknięty – powiedział Prezes AZSu Koszalin Marcin Kozak.

W ekipie trenera Tomasza Herkta podpisane kontrakty na zbliżający się sezon mają już: Igor Milicic, George Reese, J.J. Montgommery, Marshall Strickland, Greg Surmacz, Rafał Bigus, Mateusz Bartosz, Kamil Łączyński, Marcin Dutkiewicz i Mateusz Jermakowicz.

Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *