Vairogs zawitał w szeregi zespołu Rajkovica

Po graczach z lat 90’tych pokroju Rajmondsa Miglinieksa, Robertsa Stelmahersa, Ulvisa Helmanisa oraz Raitisa Grafsa nadszedł czas na kolejnego Łotysza we Wrocławiu.

Dzisiaj do składu Śląska Wrocław przebywającego na obozie w Dzierżoniowie dołączył  Łotysz Akselis Vairogs (197cm, 26 lat). Gracz mogący z powodzeniem występować na pozycji dwójki i trójki przez długi czas związany był z klubem BK Ventspils, ośmiokrotnym mistrzem Łotwy.

W ostatnim sezonie, kiedy jego zespół sięgnął po tytuł Wicemistrza Łotwy, wchodząc z ławki rezerwowych wystąpił w 30 meczach ligi LBL rzucając średnio 9,5 pkt na mecz i zbierając 4,2 piłek na mecz. Ponadto został królem strzelców finałów ligi łotewskiej (12,8 pkt/mecz, 5,7 zbiórek i 1,7 asysty).

Vairogs od lat uchodzi za wielki koszykarski talent u naszych wschodnich sąsiadów, jednak kontuzje nieco zahamowały jego rozwój. Zdobywał on medale młodzieżowych Mistrzostw Łotwy w różnych kategoriach wiekowych. Uchodzi za bardzo dobrego defensora.

Mamy nadzieję, że Akselis będzie ważnym ogniwem naszego zespołu. Jego umiejętności, wszechstronności na pozycjach obrońcy, dotychczasowe doświadczenie oraz fakt, że jest członkiem szerokiej kadry Łotwy pozwala liczyć na to, że zaliczy świetne występy w przyszłym sezonie na parkietach ekstraklasy” – mówi o najnowszym zawodniku Krystyna Wójcik, GM Śląska.

Akselis w sezonie 2009/2010 zaliczył również epizod w lidze francuskiej, grając w JSA Bordeaux Basket (13,2 pkt/mecz, 2,8 zbiórek i 1,4 asysty).

Akselis dołączy do drużyny na ostatnie dni obozu w Dzierżoniowie a już w niedzielę wyjeżdżamy na sparingi do Belgradu. Wierzę, że Akselis szybko odnajdzie się w nowej drużynie” – dodaje Miodrag Rajkovic.

Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *