Harmonogram przygotowań Śląska Wrocław

Śląsk Wrocław przedstawił harmonogram przygotowań zespołu do rozgrywek ligowych. Wrocławianie wyjadą na dwa obozy i wezmą udział w dwóch turniejach przed rozpoczęciem rozgrywek ligowych.


Śląsk rozpoczął treningi już ponad tydzień temu we Wrocławiu. Zajęcia prowadzi już pierwszy trener Miodrag Rajkovic i ten etap potrwa do 21. sierpnia. Następnego dnia zawodnicy wyjadą do Dzierżoniowa na obóz szkoleniowy. W trakcie wyjazdu na hali w Dzierżoniowie zagrają sparing Polpharmą Starogard Gdański, który ostatni sezon PLK zakończył na 5 miejscu. Zawodnicy z obozu wracają 2 września.

Po jednodniowym odpoczynku wyruszają dalej w  trasę. Kolejnym przystankiem będzie Belgrad (4.09 – 11.09), rodzinne miasto Miodraga Rajkovica. Jednak czasu na obiad w rodzinnym gronie raczej nasz nowy trener nie znajdzie. Podczas swojego pobytu w Serbii Śląsk zagra aż pięć meczów sparingowych. Po przeciwnej stronie parkietu staną drużyny serbskiej i adriatyckiej ligi. Możliwe też są sparingi z europejskimi klubami, które w tym czasie również będą trenować w Belgradzie.

– Na razie nie chciałbym ujawniać z jakimi klubami przyjdzie się nam zmierzyć w Belgradzie. Na konkrety trzeba poczekać do przyszłego tygodnia –  tłumaczy Miodrag Rajkovic

Po powrocie ze stolicy Serbii zawodnicy Śląska wezmą udział w dwóch turniejach organizowanych w Polsce. Pierwszym z nich będzie turniej w Zielonej Górze im dr. L. Birgfellnera, który odbędzie się w dniach od 16.09 do18.09.2011. W turnieju obok Śląska Wrocław zagrają: Turów Zgorzelec, Słowacki zespół extra ligi –  Spiska Nova Ves oraz gospodarz Zastal Zielona Góra.

Terminarz spotkań WKS Śląska Wrocław w turnieju:

Piątek, 16 września

Śląsk Wrocław- Turów Zgorzelec godz. 16.00

Sobota, 17 września

Zastal Zielona Góra – Śląsk Wrocław godz. 19.00

Niedziela, 18 września

Śląsk Wrocław – Spiska Nova Ves godz. 11.00

Ostatnim etapem przygotowań będzie Turniej Kasztelan Cup, który odbędzie się w we Włocławku w dniach 22.09.2011 i 23.09.2011. Pierwszym pojedynkiem będzie mecz z Anwilem Włocławek, który zapowiada się niezwykle ekscytująco, mając na uwadze odwieczne pojedynki ligowe między tymi zespołami. Na pewno będzie to idealne preludium do występów Śląska w ekstraklasie PLK.

Terminarz spotkań Kasztelan Cup 2011

Czwartek, 22 września:

– Tofas Bursa – Trefl Sopot

– Anwil Włocławek – Śląsk Wrocław

Piątek, 23 września:

–  o 3. miejsce: Przegrany z Meczu 1 – Przegrany z Meczu 2

–  o 1. miejsce: Wygrany z Meczu 1 – Wygrany z Meczu 2

Rzecznik prasowy Śląska przedstawił także całą kadrę trenerską, która będzie współpracowała z ekstraklasowym zespołem z Wrocławia.

Główny trener: Miodrag Rajkovic

II trenerzy: Piotr Gliniak i Marek Ochman

Trener od przygotowania lekkoatletycznego:  Michał Kumor

Masażysta zespołu:  Dominik Bryń

Kierownik zespołu: Krzysztof Stangenberg

Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *