Hannah i Kapelan mogą zagrać w Śląsku

Jak podała Gazeta Wrocławska, niebawem do składu Śląska Wrocław dołączy dwóch zawodników z USA. Jeśli spodobają się trenerowi, podpiszą kontrakty.


W wywiadzie udzielonym oficjalnej stronie TBL nowy trener Śląska Wrocław Miodrag Rajkovic powiedział między innymi:

Kompletowanie zespołu zakończy sprowadzenie dwóch graczy na pozycje obrońców. Skupiamy się na znalezieniu rzucającego obrońcy, który może zagrać też na pozycji jedynki. Powinien nauczyć się grać zarówno w parze z Robertem Skibniewskim, jak i w roli rozgrywającego. Mam nadzieję, że dołączy do nas w poniedziałek. Liczę się z tym, że będę musiał przetestować 3-4 graczy amerykańskich, to normalne. Niemniej, muszę też być przygotowany na to, że wybór odpowiednich Amerykanów może potrwać. Musimy mieć tego świadomość.

Udało nam się potwierdzić, że blisko angażu w zespole z Dolnego Śląska są dwaj Amerykanie Stefhon Hannah i Diego Kapelan.

26-letni Hannah jest absolwentem Uniwersytetu Missouri. W barwach Tigers grał jednak tylko przez dwa lata. W ostatnim sezonie gry (2007/08) notował średnio 14.7 pkt., 5.3 ast., 3.0 zb. i trafiał 38.5% rzutów za trzy.

Przez ekspertów oceniany jest jako bardzo szybki rozgrywający potrafiący być niezłym kreatorem sytuacji dla kolegów. Dysponuje dobrym rzutem z dystansu i jest twardym obrońcą, który dzięki swojej szybkości przechwytuje sporo piłek.

Mierzący 185 cm (80 kg) rozgrywający po studiach wyjechał do Europy gdzie grał między innymi w litewskim Siaulai i w 2009 roku dostąpił zaszczytu gry w Meczu Gwiazd ligi litewskiej. W ostatnich rozgrywkach reprezentował Iowa Energy z NBDL. Ze swoim zespołem zdobył mistrzostwo tej ligi, a sam był jednym z czołowych zawodników zwłaszcza w fazie playoff. W regular season notował 7.6 pkt., 2.2 ast. i 2 zb. W PO natomiast średnie urosły do 15.5 pkt., 4.9 zb., 4 ast. i 40% za trzy.

Kapelan z kolei ukończył niewielki Uniwersytet McNeese State Cowboys w stanie Louisiana. 24-latek zakończył studia dopiero w tym roku i ma nadzieję podpisać swój pierwszy zawodowy kontrakt. Amerykanin ma 190 cm wzrostu i w ciągu czterech lat studiów z roku na rok poprawiał swoje indywidualne osiągnięcia, żeby w sezonie 2010/11 notować 14.9 pkt., 2.4 zb. i 1.1 ast. Z gry trafiał jednak tylko 39.1 % swoich rzutów, a za trzy 36%.

O ile osoba Hannah wygląda bardzo przyzwoicie i ten zawodnik mógłby być sporym wzmocnieniem zespołu Rajkovica to już Kapelan wydaje się typowym strzelcem w stylu Jimmera Fredette. Niewykluczone jednak, że Serb potrzebuje także takiego gracza, który nękałby rywali seryjnie trafianymi trójkami.

Zespół Śląska wzmocnił wcześniej już rodak obu graczy Billy White, a poza tym kontrakty podpisali także Aleksandar Mladenovic, Robert Skibniewski, Bartosz Bochno, Piotr Niedźwiedzki, Jarosław Zyskowski jr., Slavisa Bogavas i Kacper Sęk, a na testach przebywa Paweł Buczak.

 

Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *