Turów domyka skład i przedłuża umowę z Wysockim

Kapitan parafował nowy kontrakt – czy to ostatnie wzmocnienie wicemistrzów Polski?


Konrad Wysocki związał się nową umową z drużyną wicemistrza Polski – PGE Turowa Zgorzelec. Dla urodzonego w Rzeszowie zawodnika będzie to trzeci sezon w przygranicznym zespole.
Nasze rozmowy trwały długo. Byłem jednak pewny, że Konrad z nami zostanie. Sporo rozmawialiśmy. Spełniliśmy wszelkie warunki zawodnika i w trakcie tygodnia otrzymał on do podpisania kontrakt. Doczekaliśmy się pozytywnego zakończenia sprawy – powiedział dla oficjalnej strony ligi prezes PGE Turowa Zgorzelec Jan Michalski.

Konrad Wysocki to od dwóch lat wyróżniająca się postać Tauron Basket Ligi i jeden z liderów PGE Turowa Zgorzelec, którego jest kapitanem. W minionym sezonie skrzydłowy ten doprowadził ekipę z przygranicznego miasta do finału TBL, w którym PGE Turów uległ mistrzowi Polski Asseco Prokomowi Gdynia dopiero w siódmym meczu.

Wysocki zdobywał w poprzednich rozgrywkach średnio ponad 10 punktów na mecz, rzucając z bardzo dobrą ponad 50-procentową skutecznością w rzutach z gry, w tym 42-proc. w rzutach z dystansu. Zbierał też siedem piłek z tablic i zaliczał ponad jedną asystę w każdym spotkaniu.

Wcześniej spekulowano, że 29-latek może przenieść się do niemieckiej Bundesligi, słonecznej Hiszpanii lub nad polskie morze, lecz ostatecznie kibice wicemistrza Polski mogą odetchnąć z ulgą. Obie strony doszły nareszcie do porozumienia w różniących ich kwestiach i kontrakt został podpisany, co sprawia, że trzeci sezon z rzędu Wysocki będzie grał dla PGE Turowa Zgorzelec.

Spekuluje się ,że zespół Jacka Winnickiego wzmocni jeszcze jeden środkowy. W mediach i na forach przewijają się ostatnio nazwiska Kamila Pietrasa a nawet Rafała Bigusa (?!).

Skład PGE Turów Zgorzelec na  sezon 2011/2012:

Obrońcy: Michał Chyliński (bez klubu), Giedrius Gustas (Trefl Sopot), David Jackson, Ronald Moore (BK SPU Nitra)
Skrzydłowi: Aaron Cel (Hermine Nantes Atlantique), Michał Gabiński, Artur Mielczarek (Spisska Nova Ves), Konrad Wysocki
Środkowi: Daniel Kickert, Dallas Lauderdale (Ohio State – NCAA)

Źródło informacji: SportoweFakty.pl

Pin It

1 komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *