Polacy grają dzisiaj z Izraelem

Dzisiaj o godzinie 17.15 nasza kadra rozegra trzecie spotkanie podczas okresu przygotowawczego przed Eurobasketem 2011. Do zespołu dołączyli już Marcin Gortat, Łukasz Koszarek i Thomas Kelati. W składzie na mecz zabraknie tylko Szymona Szewczyka.


Jak podaje PZKosz do drużyny jako ostatni dołączył Thomas Kelati i podczas dwóch pierwszych treningów na Cyprze zapoznawał się głównie z taktyką, jaką do tej pory poznali pozostali zawodnicy kadry Polski. Polacy w Nikozji trenowali dwukrotnie. W czwartek po 19 oraz w piątek rano od godziny 9:40.

– Cieszę się, że już dołączyłem do chłopaków. Atmosfera jest naprawdę fajna i szczerze mówiąc trochę się stęskniłem za treningami z nimi. Miałem drobny zabieg kolana, ale już normalnie trenuję i wszystko jest w porządku. Już nie mogę doczekać się pierwszych meczów z kadrą Polski – mówi Thomas Kelati.

Thomas 28 czerwca miał artroskopię kolana w Stanach Zjednoczonych. Jeszcze przed przyjazdem do Polski rozpoczął rehabilitację i teraz skupiamy się na wzmocnieniu mięśni stabilizujących staw kolanowy oraz stopniowo wprowadzamy go w trening wytrzymałościowy – mówi Maciej Żmijewski, fizjoterapeuta kadry Polski.

Nikt z Polaków nie narzeka na żadne urazy i wszyscy z pełnym obciążeniem trenują pod okiem Alesa Pipana i pozostałych trenerów ze sztabu szkoleniowego.

Chęć zwycięstwa nad drużyną, która wygrywała z nami od kiedy byłem, młodzieżowcem, jest bardzo duża. Nie można jednak zapominać, że jesteśmy jeszcze ekipą w budowie i potrzebujemy sporej ilości treningów oraz pracy – tłumaczy Marcin Gortat, środkowy Phoenix Suns.

Zagramy po raz pierwszy w takim składzie i sami jesteśmy ciekawi, jak się zaprezentujemy. Jesteśmy po kilku treningach taktycznych i na pewno nie jest to jeszcze, to czego oczekujemy. Postaramy się wygrać, w atmosferze sparingu, z ekipą Izraela. Musimy wiedzieć, że w każdym meczu walczymy o zwycięstwo i przygotowanie mentalne do każdego spotkania jest bardzo ważne, nawet do tych sparingowych – mówi Łukasz Koszarek, rozgrywający kadry Polski.

W składzie brakuje już tylko Szymona Szewczyka, który do drużyny ma dołączyć po powrocie z Cypru.

W poniedziałek Szymon dołączy do drużyny i wznowi treningi z resztą ekipy – mówi Walter Jeklin, generalny menadżer kadry.

Pierwsze dwa mecze sparingowe Polaków zakończyły się porażkami. Najpierw polegli 54-69 ze Słowenią, a dwa dni później 57-66 z Macedonią. Dopiero jednak turniej na Cyprze z udziałem Izraela, Bułgarii i Włoch pokaże jakim potencjałem dysponuje nasza reprezentacja.

Pin It

5 komentarze/y

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *